Basketbalová Liga mistrů míří do finále! Přepíše Tenerife historii?

O finále si to mezi sebou v prvním utkání rozdají Virtus Bologna a německý Bamberg. Favorita budeme v tomto střetnutí hledat těžko. V základní skupině byla jejich forma téměř totožná a nic se nezměnilo ani v play-off.

Ve čtvrtfinále Bamberg odvetu proti Aténám prohrál, nakonec ale o dva body postoupil. To Bologna musela proti Nanterre dokonce dotahovat, manko osmi bodů ale v odvetném duelu stáhla a taktéž postoupila do Final Four.

Druhou dvojici tvoří zřejmě největší favorit na zisk titulu Tenerife a Antwerpy, které mají výhodu domácího prostředí. Tenerife bylo v základní skupině téměř suverénní a prohrálo jen dvakrát. V play-off svěřenci kouče Txuse Vidorrety vždy prohráli první zápas, obě série ale dokázali otočit ve svůj prospěch.

To Antwerpy po průměrné základní části prošly přes Murciu a Novgorod do domácího Final Four poměrně hladce. Spoléhat při tom mohli na Američana Parise Leeho, jenž v prvním osmifinále zaznamenal 21 bodů a rozhodl i první čtvrtfinálový duel proti ruskému soupeři, kterému nasázel 24 bodů.

Dodejme, že titul neúspěšně obhajovaly Atény. Ligu mistrů, která slaví třetí narozeniny, ale v úplně premiérovém ročníku ovládlo Tenerife, které se tak nyní pokusí zapsat do historie. Jestli se to španělskému celku povede, můžete exkluzivně sledovat na stanici O2 TV Sport.

Semifinálový program startuje na obrazovkách O2 TV Sport v 18:25, kdy se do boje pustí Bologna a Bamberg, O necelé tři hodiny později poté startuje druhé semifinále mezi Tenerife a domácím mužstvem. Chybět samozřejmě nebude ani vyvrcholení této soutěže. V neděli od 14:55 můžete sledovat boj o bronz a přesně v 17:55 začne přímý přenos finálového klání.

Foto: Profimedia

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru