Stuttgartu dál vládnou Češky. Famózní Kvitová letos jako první vybojovala dva tituly!

Porsche Tennis Grand Prix

Triumf v Sydney, finálová účast na Australian Open a v Dubaji a nyní druhý titul. Petra Kvitová se v hale ve Stuttgartu předvedla ve famózní formě a nakonec dokráčela až na úplný vrchol. Na dvojnásobnou wimbledonskou šampionku nenašla recept ve finále ani Anett Kontaveit z Estonska. Třetí nasazená duel ovládla ve dvou setech 6:3, 7:6 a připsala si už 27. turnajový vavřín v kariéře.

„Byla jsem tady celý týden s kamarády, děkuji za podporu jim i trenérům domů, snad se dívali,“ nechala se při převzetí trofeje na kurtu slyšet letošní šampionka, kterou čeká v následujícím vydání žebříčku WTA posun na druhou pozici hned za jedničku Japonku Naomi Ósaka.

TEB BNP Paribas Istanbul Cup

Už podruhé v sezoně dělila jediná výhra od zisku titulu Markétu Vondroušovou. Devatenáctiletá tenistka na antuce v Istanbulu potvrdila, že se letos těší velmi dobré formě, nicméně stejně jako v únoru v Budapešti nedokázala udělat poslední rozhodující krok. Finálový souboj s Chorvatkou Petrou Martić výborně rozehrála, ale nakonec se musela před svojí soupeřkou sklonit. Konečný výsledek? 6:1, 4:6 a 1:6. Na druhý titul na okruhu si tak musí ještě počkat.

„Užila jsem si to tady, byl to výborný týden,“ těšilo i přes porážku Vondroušovou, jež si znovu vylepší své žebříčkové postavení. Nově by měla být světovou čtyřicítkou.

Na stanicích O2 TV Sport a O2 TV Tenis se můžete na pořádnou várku tenisových přenosů těšit i v následujícím týdnu! Od pondělí 29. dubna budeme každý hrací den vysílat kromě tradičního antukového podniku J&T Banka Prague Open z hlavního města ještě turnaj v marockém Rabatu.

Foto: porsche-tennis.de

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru