Drsné tratě i proslulá horská zkouška El Cóndor. Seriál WRC pokračuje Argentinskou rallye

Po předchozí zastávce na Korsice vše naznačuje tomu, že se můžeme těšit na další dramatickou sezonu WRC. Po smolném defektu Elfyna Evanse v závěrečné power stage prakticky spadl první triumf v sezoně do klína Thierry Neuvillovi, který se zároveň posunul do čela průběžného pořadí sledovaného šampionátu.

Nyní čeká na Belgičana a jeho rivaly druhý trip přes Atlantik. Hladké asfaltové cesty na idylické Korsice střídají drsné a rozbité tratě v samém srdci Argentiny. Zkoušky na šotolině zahrnují prakticky všechno od písčitých údolních cest až po kamenité horské stezky.

Jezdci vyhlíží proslulý test El Cóndor

Piloti se musí připravit na 18 rychlostních zkoušek a bezmála 350 ostrých kilometrů. Výchozím bodem soutěže je prázdninový resort Villa Carlos Paz nedaleko hlavního města provincie Córdoby. Právě tady rallye odstartuje ve čtvrtek o půlnoci městskou diváckou superspeciálkou, kterou vám nabídneme v přímém přenosu na O2 TV Sport.

„Čekají nás fantastické a různorodné rychlostní zkoušky. Absolvujeme tady jedny z nejrychlejších i nejpomalejších testů v sezoně. Všechny ale spojuje rozbitý terén, bude to těžké hlavně pro vozy. Máme před sebou opravdu náročný víkend,“ hlásí Elfyn Evans z týmu Ford M-Sport.

Argentinská rallye vyvrcholí v neděli tradiční power stage El Cóndor. Jde o jednu z nejslavnějších a nejspektakulárnějších rychlostních zkoušek vůbec. Do hor se každoročně vydávají statisíce fanoušků, aby si vychutnaly závěrečnou část soutěže, jenž se dokáže kvůli proměnlivým podmínkám postarat o pořádné drama. Ani o ní na O2 TV Sport nepřijdete.

„Je to zkouška, na kterou chodí nejvíce diváků. Panuje tam úžasná atmosféra a my si to užíváme,“ těší se jednička týmu Hyundai Thierry Neuville. „El Cóndor je naprosto speciální, jeden z ikonických testů, které patří po technické stránce k těm nejtěžším v celém roce,“ dodává britský jezdec Toyoty Kris Meeke.

Připíše si Tänak druhý triumf?

V posledních šesti letech si Argentinskou rallye podmanilo šest různých jezdců. Loňský triumf bude obhajovat Ott Tänak z týmu Toyoty. „Letos nemohou být moje cíle pro Argentinu nižší. Chci znovu vyhrát a udělám pro to maximum. Tamní rychlostní zkoušky mám v oblibě, jezdí se rychle a je tam dost zajímavých skoků. Mám tenhle podnik velmi rád,“ neskrývá estonský pilot.

První ze dvou jihoamerických podniků v sezoně WRC s jednou z nejatraktivnějších lokalit ve světě motorsportu slibuje atraktivní podívanou. Nenechte si jí ujít! Na programu O2 TV Sport odvysíláme z Argentinské rallye kromě úvodní divácké superspeciálky také sobotní čtrnáctou rychlostní zkoušku a závěrečnou nedělní power stage El Cóndor, která rozhodne o letošním vítězi.

Foto: Profimedia

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru