Finále extraligy: Bílí Tygři čekají na probuzení lídrů, pozor si musí dávat na zbytečné fauly

Třinec uspěl v Liberci po více než roce

Na začátku roku se naposledy radoval Třinec na půdě Bílých Tygrů. Tehdy po exhibici Martina Růžičky zvítězili hosté 0:4, od té chvíle ale v Home Credit Aréně štěstí nenašli. Tedy až do prvního utkání finálové série, kdy se Třinci parádně povedly přesilové hry. Poměrně nečekaně tak neúspěšný finalista z loňské sezóny získal úvodní bod.

Liberec si bude muset dát u Ocelářů pozor na zbytečné fauly

Už jsme naznačili, že Třinci jdou ve finálové sérii přesilové hry. V prvním utkání využili hosté dvě ze tří nabídnutých výhod, ve druhém utkání poté jednu z pěti. Právě ve druhém střetnutí měl Třinec obrovskou příležitost, dvakrát hrál totiž dlouhou početní výhodu o dvou hráčích. Zužitkovat dokázal jedinou a i proto šel druhý bod za domácím týmem. Liberec si ale bude muset dát do příštích zápasů obrovský pozor. Dělá až příliš zbytečných faulů, za všechny asi jmenujme krosček Libora Hudáčka ze závěru prvního střetnutí. Slovenský útočník oplácel za předchozí zákrok přímo před zrakem hlavního rozhodčího, se kterým ještě navíc pár vteřin předtím rozezleně komunikoval. Liberec tak přišel o možnost hrát bez brankáře a první zápas nakonec nezvládl.

Změna v útocích domácím prospěla

Kouč Bílých Tygrů Filip Pešán udělal po prvním utkání několik změn v útočných trojicích a výsledek se dostavil prakticky ihned. Ordoš byl z levého křídla první formace přesunut až do čtvrté útočné lajny, jeho místo zaujal původně člen druhé řady Liberce Radan Lenc. Mimo sestavu poté zůstal Dominik Lakatoš, jehož místo obsadil uzdravený Jakub Valský.

Bílí Tygři čekají na probuzení lídrů

Zatímco Petr Vrána a Martin Růžička bodovali v obou zápasech, Liberec na výraznější prosazení svých lídrů stále čeká. Druhý nejproduktivnější hráč základní části Marek Kvapil si připsal jednu přihrávku, gólově se zatím neprosadil ani Michal Birner. A zcela bez bodu je Radan Lenc, jenž přitom dosud posbíral skvělých 36 bodů.

Tip: Sledujte boj o extraligový titul s balíčkem O2 TV Sport Pack!

Foto: hcbilitygri.cz

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru