Tři důvody, proč může Ajax po 24 letech ovládnout Ligu mistrů

Ukázali, že nemusejí bát nikoho

Už ve skupině ukázal Ajax značnou dávku kvality, když dvakrát obral o body Bayern Mnichov. To ovšem nebylo nic proti tomu, co předvedl v osmifinále v souboji s vítězem předchozích tří ročníků Realem Madrid. Po domácí prohře šokovalo mužstvo kouče Erika ten Haga výhrou 4:1 v odvetě na Santiago Bernabéu a postupem dál. Stopku amsterdamskému celku nevystavil ani další velký favorit na triumf Juventus. Výhrou 2:1 po sympatickém výkonu v Turíně napsal další kapitolu báječného příběhu.

„Opět jsme ukázali, jak jsme silní a že dokážeme velké týmy hodně potrápit. Po Realu jsme vyřadili dalšího kandidáta na celkové vítězství. Město je hrdé, fanoušci jsou hrdí, my na sebe také,“ líčil Matthijs de Ligt, jeden z klíčových článků amsterdamského úspěchu a kapitán týmu.

Nebude na nich ležet tíha favorita

Ať už v boji o finále narazí na kohokoli, je jasné, že znovu bude favoritem soupeř. A právě to může být pro Ajax znovu výhoda. Nebude na nich ležet tíha, jaká leží na týmech, od který se postup očekává daleko víc. Mohou hrát svoji hru, s čistou hlavou. Když navíc úřadující nizozemský vicemistr naváže na sebevědomý a odvážný výkon z půdy turínského Juventusu, můžeme se dočkat dalšího velkého překvapení.

„Jestli můžeme tuhle soutěž vyhrát? Jsme v semifinále. V předchozích dvou kolech jsme vyřadili dva velké favority. Následující utkání budou velmi složitá, tkže kdo ví?“ prohlásil stoper De Ligt poté, co pomohl Ajax dotáhnout po 22 letech mezi nejlepší čtyři týmy Ligy mistrů.

Skvěle poskládaný tým

Za obrovským a nečekaným úspěchem stojí naprosto ideálně vyvážený a poskládaný tým. Tady je nutné vyzdvihnout práci trenéra Ten Haga, který našel mix mladých hráčů doplněných o pár zkušenějších borců. A funguje to náramně. „Jsme celkem mladí a s každým zápasem rosteme,“ řekl devatenáctiletý kapitán De Ligt. Právě on je jedním z mladých a zajímavých akvizic v kádru Ajaxu.

V záloze o sobě dává vědět Frenkie de Jong, který se po sezoně přestěhuje do Barcelony, stejně jako Hakim Ziyech či Brazilec David Neres. Na hrotu útoku pak řádí jeden z těch, kteří věkový průměr lehce zvyšují. Příběh třicetiletého Dušana Tadiče je velmi zajímavý. V Southamptonu se stal nepotřebným, tak zamířil před sezonou do Ajaxu, kde sází jeden gól za druhým. V Lize mistrů se v této sezoně trefil už šestkrát.

Závěrečné boje v Lize mistrů sledujte jedině v O2 TV na programech O2 TV Sport a O2 TV Fotbal, kde v přímých přenosech odvysíláme oba semifinálové duely a samozřejmě i následné finále!

Foto: Profimedia

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru