Bílí Tygři Liberec vs. Kometa Brno: V roce 2019 vždy jen o jednu branku?

Přesilové hry zatím nerozhodují

Očekávalo se, že disciplína bude rozhodujícím elementem této semifinálové série. Zatím je ovšem opak pravdou. V prvním utkání sice Liberec rozhodl duel pro sebe díky přesilovce, jinak ale zatím tak důležitou roli nehraje. Bílí Tygři jsou vylučovanějším týmem, od rozhodčích dostali již 26 menších trestů. Kometa je disciplinovanější a vysloužila si zatím 20 dvouminutových trestů. Využití přesilovek je ale zatím bídné. Vítěz základní části proměnil tři přesilovky a stejný počet využitých výhod má i Kometa.

Rok 2019 ve znamení výhry o jedinou branku?

V úvodních dvou vzájemných duelech základní části se Liberec radoval vždy poměrně z pohodlné výhry, v obou případech zvítězil 5:2. Po startu nového roku ale všech šest utkání skončilo výhrou daného týmu o jedinou branku. Čtyři z posledních pěti zápasů se navíc rozhodovaly až v prodloužení a drama tak očekávejme i v závěru této série.

Také čtěte: Oceláři Třinec vs. Škoda Plzeň: Bude v sérii i nadále vítězit hostující tým?

Dočká se Erat gólu ve správný okamžik?

Martin Erat si připsal asistenci na vítěznou branku Karla Pláška ze čtvrtého utkání, sám ale na první play-off gól čeká. V letošním play-off si dosud připsal první asistenci a fanoušci Komety tak jistě věří, že gól si zkušený sedmatřicetiletý rodák z Třebíče schovává na závěr semifinálové bitvy.

Kometa získala dva body, vedla ale jen necelých pěti minut

Stav po čtyřech zápasech je nerozhodný, ačkoliv Kometa v celé sérii nevedla ani čtyři minuty. Do vedení se dostala pouze v prvním střetnutí, na vedoucí gól Jana Štencela ale po třech minutách a sedmapadesáti vteřinách dokázal odpovědět Libor Hudáček. „Samozřejmě nás to štve. Většinou vedeme, ale nedotáhneme to. Kometa tak hraje celou dobu, byli jsme na to připraveni. Pořád věřím, že semifinále zvládneme a že postoupíme. Jako by se teď začínalo od nuly a hrálo se na dva vítězné zápasy,“ uvedl k celé situaci útočník Liberce Radan Lenc. Změní se něco ve čtvrtečním duelu číslo pět?

Semifinálová série mezi vítězem základní části a úřadujícím mistrem se bude hrát minimálně na šest střetnutí. A právě šestý duel Vám nabídneme v přímém přenosu na O2 TV Sport. Hrát se bude v sobotu 13. dubna od 15:00, tradiční předzápasové studio začíná o patnáct minut dříve.

Tip: Užívejte si přenosy z play-off i baráže o extraligu s balíčkem O2 TV Sport Pack online!

Foto: Profimedia

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru