Debuty legend a titulové bitvy. Sestřihy TOP zápasů z obřího galavečera ONE v Tokiu

Andy Souwer vs. Yodsanklai Iwe Fairtex

Legendy světového kickboxu se v Tokiu utkaly po dlouhých jedenácti letech. Zatímco v roce 2008 se radoval Nizozemec Souwer, tentokrát měl navrch bojovník z Thajska, který přispěchal s dokonalou odplatou. Svému rivalovi uštědřil ve druhém kole drtivý knockout a bylo hotovo.

Eddie Alvarez vs. Timofey Nastyukhin

Alvareze už zdobil pás pro šampiona lehké váhy v UFC i Bellatoru a podmanit si ji chtěl i v sérii ONE Championship. Jeho cesta za titulem ale skončila nečekaně brzy. Ve čtvrtfinále pyramidy zkušeného Američana ukončil technickým KO už v prvním kole Rus Timofey Nastyukhin.

Yuya Wakamatsu vs. Demetrious Johnson

Největší debut v historii organizace. Tak byl označován duel slavného „Mighty Mouse“ Johnsona v Tokiu. A dvanáctinásobný šampion UFC v muší váze rozhodně nezklamal. Zkušeně si počkal na šanci a jakmile přišla, zaútočil. Domácí naději Wakamatsuovi nasadil ve druhém kole gilotinu a připsal si 28. výhru v profi kariéře.

Kevin Belingon vs. Bibiano Fernandes

Tento souboj měl určit, kdo usedne na trůn pro krále bantamové váhy. Jeho jméno ale poznáme až po odvetě. Brazilec Fernandes sice zápas po nedovoleném zákroku Filipínce Belingona oficiálně vyhrál, ale jelikož nemohl fight dokončit, pás si ani nepřevzal. Takhle prý vyhrát nechtěl.

Aung La N Sang vs. Ken Hasegawa

Druhá ze čtyř titulových bitev. Dvojnásobný šampion Aung La N Sang z Barmy proti domácímu Kenu Hasegawovi úspěšně obhajoval titul ve střední váze. Musel sice ustát několik nepříjemných úderů, poté ale sám soupeře poslal k zemi nekompromisním knockautem. Pás mu tak zůstává.

Xiong Jing Nan vs. Angela Lee

Mistrovský pás hájila také čínská fighterka Xiong Jing Nan. Její duel s Angelou Lee patřil k tomu nejlepšímu, co turnaj nabídl. Číňanka byla ve čtvrtém kole prakticky na kolenou, ale vydržela a v posledním kole dosáhla na TKO. Fenomenální výhrou a obhajobou titulu potvrdila, že je největší ženskou hvězdou organizace.

Eduard Folayang vs. Shinya Aoki

Také v hlavním zápase obřího galavečera šlo o titul. Domácí legenda Aoki se znovu po třech letech v kleci postavil stejně starému Filipínci s jasným cílem – sebrat mu pás pro šampiona lehké váhy. A jeho plán mu vyšel až nečekaně hladce. Už v prvním kole porazil Folayanga díky dokonale provedené submisi, konkrétně šlo o techniku Arm-Triangle Choke. Lehká váha má nového krále!

Foto: ONE FC

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru