Skvělá Plíšková prošla v Miami až do finále! Vybojuje svůj nejcennější titul?

V úvodním setu to s Plíškovou nevypadalo zrovna dvakrát dobře. Hvězdnou soupeřku pustila do vedení 5:3 a už to vypadalo, že bude muset stejně jako ve třetím kole a poté i v osmifinále zápas otáčet. Turnajová pětka ale zmobilizovala síly a od té doby udávala tempo hry. Navíc přestala chybovat a výsledkem byl zisk devíti gamů v řadě.

Za stavu 7:5 a 5:0 přišla další průtrž a hráčky zamířily chvíli před půlnocí podruhé do šaten a na kurt se vrátily po jedné hodině po půlnoci. Halep poté odvrátila potupného kanára, Plíšková ale při následném servisu duel bývalých světových jedniček s přehledem ukončila.

Pomstí Plíšková Kvitovou?

„Nebylo to snadné, zápas se natahoval. Počasí v Miami se rychle mění, ale udržela jsem koncentraci,“ těšilo Plíškovou, která se podruhé v sezoně probojovala do turnajového finále. V lednu v Brisbane si došla pro titul, zvládne poslední krok i v Miami? Pokud se jí to povede, získá třináctý a hlavně nejcennější trofej v kariéře. Podnik kategorie Premier Mandatory ještě nevyhrála.

Poslední překážku pro sedmadvacetiletou tenistku představuje Ashleigh Barty. Čtvrtfinálová přemožitelka Petry Kvitové ukázala formu i v boji o postup do finále, když ve dvou setech „přejela“ Estonku Anett Kontaveit. Plíškovou nečeká nic snadného. S mladou Australankou má vyrovnanou bilanci 2:2, loni na sebe narazily na US Open, kde se z postupu radovala Češka.

Jak dopadne jejich páté vzájemné měření sil? Držte Karolíně Plíškové palce u přímého přenosu na programu O2 TV Tenis! Boj o titul na Miami Open začíná v sobotu v 18 hodin.

Foto: Profimedia

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru