Taháky 26. kola FORTUNA:LIGY: Boleslav se chystá na Spartu, zaskočí klokani Vrbovu Plzeň?

Pro národní tým nepříliš vydařená reprezentační přestávka je u konce a pražská Sparta se v sobotu od 15 hodin pokusí obrat o body Mladou Boleslav. Letenský tým je na jaře zatím bez porážky, ale poslední kolo proti Olomouci se trápil a byla znát absence kapitána Bořka Dočkala. Až dvě penalty hasily požár, jež mohl v GENERALI Aréně vzplanout.

Sparta by ráda rozhodně protáhla svou šňůru výher, neboť ztrácí na druhou Plzeň již pouhých pět bodů a každé zaváhání by mohlo stíhací závod ohrozit. V cestě ale stojí středočeský klub, který dle posledních výsledků a postavení v tabulce není rozhodně žádným ořezávátkem.

Mladá Boleslav stále živí naději, že by se mohla prokousat do elitní šestky, neboť na Zlín ztrácí v tabulce pouhé dva body. Není radno tým kouče Josefa Webera podceňovat, neboť na jaře stejně jako Sparta ještě neprohrál. Ve třech případech však remizoval, jako posledně na ostravské půdě.

Slavia se pokusí ubránit výpadům Kozáka

Pražská Slavia již se může podle mnohých o titul připravit jen sama. Komfortní náskok devíti bodů je před koncem základní části veliký luxus, jež by byla škoda prohospodařit. Vršovický celek ale musí svou dominanci v lize potvrdit v sobotu doma s Libercem.

Již v Příbrami Slavia naznačila, že nehodlá vůbec žádné utkání podcenit. Liberec navíc hraje také o možnost dostat se mezi elitní šestku. Spoléhat bude opět na schopnosti několikanásobného reprezentanta Libora Kozáka, který většinu své kariéry strávil v Itálii a Anglii. Jeho branky jsou pro severočeský klub velmi přínosné a z Kozáka se stává vůdčí osobnost kabiny.

Pořiďte si O2 TV Sport Pack a sledujte zápasy FORTUNA:LIGY v multidimenzi!

Prohloubí se krize Plzně nebo je Bohemka přijatelným soupeřem?

V neděli v podvečer uzavře 26. kolo západočeská Plzeň, jež na své půdě přivítá Bohemians 1905. Aktuální český mistr se dál trápí a vykazuje nepřesvědčivé výsledky. Na podzim to ještě stačilo vyhrávat rozdílem jediné branky, ale začátek jara ukázal varovný prst a proti Spartě a Teplicím se již tým zkušeného kouče Pavla Vrby dostával do krize.

Plzeň potřebuje proti pražskému celku bodovat, aby uhájila náskok pěti bodů v tabulce na třetí Spartu. Jakékoliv zaváhání by mohlo přijít letenskému celku vhod. O body hraje ale i Bohemka, která se krčí v dolní části tabulky a v záchranářské misi by mohl mít každý úspěch cenu zlata.

Všechny zápasy 26. kola FORTUNA:LIGY můžete sledovat živě jen v O2 TV. U přenosů duelů Slavia – Liberec a Plzeň – Bohemians se můžete těšit i na tradiční zápasové studio se zajímavými hosty a také doprovodnými statistikami.

Foto: sparta.cz, fcslovanliberec.cz

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru