Kvitová vstupuje do prestižního turnaje v Miami: Zvládne první krok na cestě k trůnu?

Kvitová a Miami, to dosud nešlo dost dobře dohromady. Dvojnásobné grandslamové šampionce se v jihovýchodní části Floridy moc nedaří. Nejlepší výsledek se datuje do roku 2014, kdy došla do čtvrtfinále. Loni se s turnajem rozloučila o kolo dřív. Přišel čas na vylepšení dosavadní bilance?

„Bývá tady dusno a vlhko, což na mé astma není ideální. Už se ale ustálilo, beru léky, zlepšila jsem se fyzicky a to vše pomáhá, abych to zvládala líp. Záleží na tom, jestli člověk hraje během dne, kdy je velké vedro, nebo až večer,“ nechala se slyšet devětadvacetiletá tenistka.

Další šance na tenisový trůn

I přes brzký konec v Indian Wells prožívá více než vydařenou sezonu. V Sydney vybojovala titul, na prvním z grandslamů Australian Open skončila těsně pod vrcholem a finále si následně zahrála i v Dubaji. Může se pyšnit výtečnou bilancí sedmnácti výher a pěti porážek. Na tyto výsledky bude chtít navázat v Miami, kde je znovu ve hře o post světové jedničky. Aby měla naději, musí bezpodmínečně projít do finále.

Na turnaji se jakožto třetí nejvýše nasazená poprvé představí až ve druhém kole, v něm narazí na Marii Sakkari, 49. hráčku světového žebříčku. Třiadvacetileté Řekyni se letos naopak nedaří, za vše hovoří pouhé tři výhry z osmi odehraných utkání. S Kvitovou poměří síly na okruhu WTA vůbec poprvé.

Karty jsou rozdány jasně, dokáže česká hvězda potvrdit roli favoritky? Souboj Petry Kvitové s Marií Sakkari by měl přijít na řadu kolem 21. hodiny našeho času a na O2 TV Tenis ho můžete sledovat v přímém přenosu. Následně odvysíláme živě i duel úspěšných kvalifikantek Karolíny Muchové s Japonkou Nao Hibino. Miami Open vysíláme na stanicích O2 TV Tenis a O2 TV Sport každý hrací den!

Užívejte si přenosy z prestižních tenisových turnajů na okruhu WTA s O2 TV Sport Pack!

Foto: Profimedia

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru