Rosický v TIKI-TAKA: Ve Spartě musí být hráči, kteří za ni chtějí bojovat! Nikdo není víc než klub

Možná ještě více než samotná výhra v bitvě s ostravským Baníkem všechny sparťany potěšilo, že po dvou letech znovu viděli v rudém dresu Bořka Dočkala. „Ukázal, co týmu umí nabídnout. Je zkušený, dokáže zklidnit spoluhráče. To nám chybělo a bylo to hned vidět. Jsme rádi, že je zpátky,“ neskrývá Rosický radost z návratu reprezentačního kapitána na Letnou.

Také čtěte: Dočkalův vítězný návrat i klokaní probuzení. Pět událostí 22. kola FORTUNA:LIGY

V souvislosti s příchodem třicetiletého špílmachra se řeší i pozice Guélora Kangy. V prvních dvou jarních zápasech byl po hodině stažen ze hry, proti Baníku gabonského záložníka v sestavě nahradil právě Dočkal. Lze tím něco sledovat?

„Kanga není a nebude odstaven. Jde o výborného hráče, který chce míč za každé situace, ale musíme využít jeho předností. Často se nechává strhnout a nechává za sebou hodně volného prostoru. Teď to řešíme nasazením do defenzivy poctivějším hráčem. Kangův čas ale určitě přijde,“ vysvětlil v TIKI-TAKA Rosický, jemuž se zamlouvá představa, že by Kanga hrál po boku navrátilce Dočkala.

„Je to pro mě velmi silná varianta, jejich ofenzivní potenciál je obrovský. Tyto typy jsou ale náchylní co se týče defenzivy, je tam riziko, jak to bude směrem dozadu fungovat,“ doplnila někdejší hvězda letenského celku, Dortmundu a londýnského Arsenalu.

Tip: Pořiďte si O2 TV Sport Pack a sledujte všechny zápasy FORTUNA:LIGY i Ligy mistrů!

Žádný hráč není víc než klub

Vladimír Šmicer, jeden z tradičních hostů pořadu, vidí u Kangy hlavní chybu v jeho přístupu. „Musí si uvědomit, že tým je víc než on. Na hřišti vypadá, jako že umí všechno nejlíp, a že se vše musí hrát přes něj. Nehraje pro tým. Pokud si to uvědomí, tak bude pro Spartu platný. V opačném případě nemá pro Spartu žádnou cenu,“ nabídl svůj pohled vítěz Ligy mistrů s Liverpoolem.

Jeho někdejší spoluhráč z reprezentace Rosický jen kýval souhlasně hlavou. „Ve Spartě musí být hráči, kteří za ni chtějí bojovat. Nesmí dávat najevo, že máme být rádi, že u nás hrají. Takhle to nejde. Každý je nahraditelný a nikdo není větší než klub,“ dodal sportovní ředitel Sparty.

Podívejte se, jaká další témata moderátor Petr Svěcený se svými hosty v pořadu TIKI-TAKA probíral…

Jeden na jednoho s Tomášem Součkem: O možném přestupu ze Slavie i vztahu s Trpišovským

Foto: O2 TV Sport

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru