Turnaj v Acapulcu pozná svou vítězku. Americko-čínský boj o titul vysíláme na O2 TV Tenis!

Dvacetiletá Kenin podstoupila po skrečích prvních dvou soupeřek pořádnou plnohodnotnou bitvu až ve čtvrtfinále. V něm se ukázal ve skvělém světle, když vyřadila bývalou světovou jedničku Bělorusku Victorii Azarenka. Poté v dalším třísetovém boji skolila i Kanaďanku Biancu Andreescu. Po letošním triumfu v Hobartu má hráčka s ruskými kořeny velkou šanci získat svůj druhý titul na okruhu v kariéře.

Premiérová účast ve finále

Těžké bitvy má za sebou také o čtyři roky starší Yafan Wang. Ve čtvrtfinále si poradila s Brazilkou Beatriz Haddad Maia, která v předchozím kole šokovala nečekaným skalpem turnajové jedničky a největší favoritky Sloane Stephense. Číňanka následně po obratu vyřadila i třetí nasazenou Donnu Vekič z Chorvatska a vůbec poprvé v kariéře postoupila do finále podniku WTA.

Co se týče žebříčkového postavení, role finálové favoritky patří 35. hráčce světa Kenin, její soupeřku najdeme o třicet příček za ní. Na okruhu WTA na sebe ještě nikdy předtím nenarazily, kdo z nich ovládne první vzájemný souboj? Přímý přenos boje o titul v mexickém Acapulcu sledujte hodinu po půlnoci na stanici O2 TV Tenis.

Foto: Abierto Mexicano de Tenis

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru