Kolář před ligovým šlágrem: Slavia ušla kus cesty, je vidět práce dobrého trenéra

Byl to právě pilíř záložní řady sešívaných, kdo se stal hlavní hvězdou podzimního měření sil. V Edenu otevřel skóre už po čtyřech minutách veledůležitým gólem, v závěru pak svou druhou trefou pečetil výhru Slavie 4:0.

„V takových zápasech je vstup do utkání obzvlášť důležitý. Otočit skóre se soupeři jako je Plzeň nebo Sparta je o to těžší, proti nim se musíme koncentrovat na každou minutu. Dostat gól na začátku by nebylo příjemné,“ uvědomuje si Souček.

Nepřehlédněte: Pět otázek, na které nám odpoví nedělní tahák mezi Plzní a Slavií

Zkraje září se diváci přímo na stadionu i u obrazovek O2 TV Sport dočkali čtyř branek, můžeme se těšit na gólově bohaté utkání i v jarní odvetě? „Bude záležet na tom, kdy padne první gól. Když se to odšpuntuje hned v prvních minutách, tak by mohly přijít i další. Ani jeden z týmů ale nebude chtít inkasovat jako první,“ prohlásil v pořadu Jeden na jednoho třiadvacetiletý středopolař.

Úřadující vicemistr hned po prvním jarním kole navýšil svůj náskok na čele tabulky už na šest bodů. I případná remíza v magnetu 21. kola by byla pro sešívané přínosem. „Bod z venku je vždy důležitý, ale my tam jedeme vyhrát,“ zdůraznila opora celku z Edenu i národního týmu.

Tip: Sledujte zápasy FORTUNA:LIGY včetně šlágru Plzně se Slavií s balíčkem O2 TV Sport Pack!

Bude stačit jen ten nejlepší výkon

Plzeňský záložník Daniel Kolář sice kvůli zranění do nedělního šlágru se Slavií nezasáhne, nicméně na jeho touze napravit podzimní debakl se nic nemění. „Na Slavii se nám v poslední době nedaří, když jsme tam prohráli, tak zaslouženě. To je samo o sobě pro každého z nás motivace jim to doma vrátit,“ nepochybuje.

Podle šestinásobného ligového šampiona bude na lídra z Edenu stačit jen výkon podobný těm, který viktoriánům na zajistil cenné výhry ve skupině Lize mistrů nad CSKA Moskva a AS Řím.

Taháky 21. kola FORTUNA:LIGY: Očekávaná bitva Plzeň vs. Slavia i derby Dukly se Spartou

„Slavia od doby, co jsme ji naposledy dokázali porazili, ušla velký kus cesty. Je vidět práce dobrého trenéra, který si umí vybrat hráče a dokáže jim vštípit to, co po nich chce. Slavia je v letošní sezoně hodně silná a bude potřeba podat ten nejlepší výkon,“ má jasno třiatřicetiletý kreativní záložník.

I přes náskok Pražanů na první příčce nebere blížící se šlágr v boji o titul jako stěžejní. „Je to důležitý zápas, ale není rozhodující,“ dodal v pořadu Jeden na jednoho Kolář.

Nedělní tahák 21. kola FORTUNA:LIGY mezi Viktorií Plzeň a pražskou Slavií sledujte živě jen na O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Tradiční zápasové studio začíná v 16:15 hodin. Předtím si nezapomeňte na programu O2 TV Sport pustit reprízu rozhovorů Davida Sobiška s Tomášem Součkem a Danielem Kolářem v novém pořadu Jeden na jednoho.

Foto: O2 TV Sport

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru