Sparta další domácí kolaps zažít nechce. Zvládne ale po třech letech udolat Vítkovice?

Sparta sice v posledním kole dokázala udolat Mountfield, doma ale dvakrát v řadě vyšla bodově naprázdno. Nejprve jasně nestačila na úřadujícího mistra (1:4) a poté podlehla i Liberci. V obou případech přitom vstřelila jedinou branku.

Po odchodu kapitána Petra Vrány je nejproduktivnějším hráčem Sparty Lukáš Pech, jenž je s dvanácti góly i nejlepším střelcem. Hodně se poté očekává od nové posily, první bod by si v pátečním šlágru rád připsal Lotyš Roberts Bukarts.

Vítkovice jsou ve zcela opačné situaci než Sparta. Doma má Ridera formu skvostnou, venku ale nezvládla již tři zápasy v řadě. Naposledy ostudně prohrála v Litvínově a spadla až na čtvrtou pozici.

Vynikající formu má útočník Ondřej Roman, který posbíral již 37 bodů a směle se může ucházet o nejlepší pětku v rámci kanadského bodování. Nejlepším střelcem týmu je poté Radoslav Tybor, jenž se šestnácti góly překonal zatím patnáctigólového Patrika Zdráhala.

Mírným favoritem pátečního souboje je domácí celek, každopádně lepší vzájemnou bilancí se mohou pyšnit Vítkovice. Ty naposledy v základní hrací době prohrály téměř na den přesně před třemi lety, konkrétně 31. ledna roku 2016. Letos uspěla Ridera ve všech třech vzájemných zápasech a inkasovala přitom jen pět branek. Potvrdí tuto bilanci i v utkání 41. kola?

Tip: Sledujte zápasy hokejové Tipsport extraligy s balíčkem O2 TV Sport Pack!

Hráč, jehož se vyplatí sledovat…

Roberts Bukarts, útočník Sparty

Sparta přišla o svého kapitána, Petra Vránu ale z Třince nahradil Roberts Bukarts. Lotyšský útočník se letos u Ocelářů trápil a zatím se mu ideálně nevede ani ve Spartě. Ze dvou zápasů neurval ani bod, v kolonce +/- mu svítí -1 a na svém kontě má i čtyři neúspěšné střely. Dočká se prvního kanadského bodu v dresu Sparty proti Rideře?

Páteční hit 41. kola Tipsport extraligy mezi pražskou Spartou a Riderou z Vítkovic sledujte na O2 TV Sport. Začínáme v 18:10 hodin.

Foto: Profimedia

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru