Bývalý manažer reprezentace: Proč to pod Jarolímem skřípalo a co řekl ke kritice od Vízka?

Situace vygradovala po ztrátě bodů s Ukrajinou v nastaveném čase a následném ostudném pětigólovém debaklu v Rusku. Po něm ukončil své působení u národního týmu nejen Jarolím, ale i celý tehdejší realizační tým včetně Šeterleho.

„I sám Karel Jarolím si je dnes vědom toho, že se chyby udělaly. Já je vidím hlavně ve dvou oblastech. Zaprvé v intenzivnější a pozitivnější komunikaci s hráči ze strany trenéra a zadruhé v tom, že se někdy zvolil špatný způsob hry a zároveň se špatně poskládalo mužstvo. To jsou věci, které měly klíčový význam na výsledky,“ myslí si Šeterle.

Jarolím je povahou trochu morous

Dokonce zaznívaly hlasy, podle nichž panovala pod Jarolímovým vedením v týmu negativní atmosféra. „To bych vyloženě neřekl. Karel je trochu morous, nemyslím to špatně, ale v některých chvílích to na kluky mohlo zapůsobit. Práce trenéra u reprezentace je jiná než v klubu. U národního týmu je více manažer a musí být i trochu diplomat. S hráči není tak často, forma komunikace musí být mnohem pestřejší,“ podotkl zkušený funkcionář se slávistickou či boleslavskou minulostí.

Podle něj Jarolíma štve, že jeho angažmá u reprezentace dopadlo tak, jak dopadlo. „Myslel si, že svou práci dělá dobře a přinese výsledky. To se ale nestalo. Myslím si, že ho dohání trpká skutečnost, že po jeho odchodu se všechno rapidně zlepšilo,“ nabídl svůj pohled.

Už jste četli? Dočkal v České uličce: Mluvil o možném návratu do Sparty, angažmá v MLS i síle nároďáku

V České uličce se vyjádřil i na téma, zda jsou reprezentační manažeři pod tlakem hráčských agentů. S nominací totiž logicky roste hodnota každého z nich. „Je to hloupost. Manažer musí s agenty komunikovat, vědí o hráči kolikrát věci, co neví ani v klubu. Mají právě pro reprezentaci spoustu potřebných informací. Kdy třeba doléčí zranění nebo jestli nemá nějaký rodinný problém. Nezažil jsem žádný atak, který by nás k něčemu nutil,“ zdůraznil Šeterle.

Vízkovi se nelíbila kritika na adresu Šmicera

Ani jeden z nejúspěšnějších českých fotbalových funkcionářů se nevyhnul tradiční nepříjemné otázce. Ta se týkala kritiky ze strany Ladislava Vízka, jenž dříve několikrát prohlásil, že někteří hráči nechtěli kvůli Šeterlemu reprezentovat„Podobných invektiv od Ládi Vízka vůči mně bylo víc. Absolutně je odmítám, s hráči jsem měl krásný vztah. Jsou to vynikající kluci. Nebyl žádný problém, ani z hlediska kázeňských věcí,“ vysvětlil. Vízek na něj má prý pifku od doby, kdy se kriticky vyjádřil směrem k jeho zeťovi Vladimíru Šmicerovi.

Nepřehlédněte: Paska: Některým agentům říkám obchodníci se zeleninou. Má nového Rosického?

„Táhne se to od působení Vládi v roli manažera reprezentace. Tenkrát tým přiletěl z Černé hory a hráči v roztrhaných oblecích dost nehezky křičeli na jednoho bývalého internacionála (Radek Drulák – pozn. red.). Já se vyjádřil, že je to chyba manažera a myslím si to pořád. Se Šmícou jsme si to několikrát vysvětlili, zasmějeme se tomu, ale Láďa mi to dává najevo tímto způsobem,“ pousmál se Šeterle.

V České uličce také zavzpomínal na své působení ve Slavii v polovině 90. let, kdy sešívaní došli až do semifinále tehdejšího Poháru UEFA, a prozradil, co si myslí o současném vedení celku z Edenu. Nestihli jste premiéru? Celý díl s funkcionářem Jaromírem Šeterlem odvysíláme na O2 TV Sport ještě v několika reprízách. Vše podstatné se dozvíte v našem TV programu.

Foto: O2 TV Sport, Profimedia

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru