Tři velké šlágry Euroligy na O2 TV Sport: Fenerbahce s Veselým čeká Olympiakos!

Začneme pěkně zostra. Kolo totiž odstartuje souboj týmů, jenž patří za uplynulých deset let v Eurolize k těm vůbec nejúspěšnějším. Šampion z roku 2017 a účastník posledních tří finále Fenerbahce s Janem Veselým přivítá v Ülker Areně neméně úspěšný Olympiakos. Ten se v poslední dekádě probojoval do finále hned pětkrát a v letech 2012 a 2013 slavil zisk titulu.

Tip: Sledujte zápasy prestižní Euroligy s oblíbeným balíčkem O2 TV Sport Pack!

Co se týče současnosti, lépe je na tom turecký mistr. Eurolize se sedmnácti výhrami v devatenácti odehraných kolech vévodí, naposledy i díky dalšímu povedenému výkonu nejužitečnějšího hráče soutěže Veselého uspěl na palubovce Gran Canarie (82:64). Řecký vicemistr si triumfem na Chimki Moskva (71:57) upevnil pátou příčku v tabulce.

A první zápas basketbalových velikánů v letošní sezoně? Ten se musel líbit. Fenerbahce bez českého pilíře, kterému se narodil syn, dlouho tahalo za kratší konec, ale v závěru strhlo vedení na svoji stranu a z horké půdy si odvezlo vydřenou, ale cennou výhru 73:72. Jak dopadne odveta v Istanbulu?

Úřadující šampion jde na rozjetý Efes

Sotva skončí první přenos, začne další. Ve čtvrtek můžete na O2 TV Sport sledovat ještě jednu basketbalovou lahůdku. Druhý Real Madrid půjde do bitvy se čtvrtým týmem tabulky Anadolu Efes s jasným cílem – vrátit se na vítěznou vlnu. Španělský obhájce titulu totiž v minulém kole nečekaně podlehl předposlední Budučnosti. Nebude to mít ale vůbec snadné. Turci mají formu, vyhráli čtyřikrát v řadě.

Také páteční program 20. kola nabídne atraktivní duel týmů z horní poloviny tabulky. Barcelona (6.) v dalším velkém šlágru vyzve v souboji tradičních účastníků Euroligy CSKA Moskva (3.). První vzájemné měření sil dopadlo lépe pro ruského šampiona, momentálně se ale lepší formou pyšní Katalánci. V předchozích šesti kolech vyhráli hned pětkrát, zatímco Moskvané museli skousnout tři porážky.

  • 20. kolo Euroligy – rozpis přenosů na O2 TV Sport:
Čtvrtek 24. ledna 18:25 Fenerbahce Istanbul – Olympiakos Pireus
20:55 Real Madrid – Anadolu Efes Istanbul
Pátek 25. ledna 20:55 FC Barcelona – CSKA Moskva

Foto: euroleague.net

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru