Bývalá hvězda NBA míří na Královku: Nymburk vyzve Jeruzalém se Stoudemirem!

Devítka draftu, velká hvězda, někdejší nováček roku, atleticky báječně disponovaný hráč a šestinásobný účastník Utkání hvězd NBA. Muž, který hned v sedmi NBA ročnících překonal průměr 20 vstřelených bodů na utkání. Ale také hráč, který kvůli zraněním nenaplnil očekávání do sebe vložená. A zřejmě ani ta svoje. Jeho týmovým maximem v NBA je semifinále. Tehdejší Phoenix se svým rychlobasketbalem „Sevend seconds or Less“ s Amar'em Stoudemirem na soupisce, a koučem D´Antnonim na lavičce, myslel ještě výše.

Angažmá v izraelském klubu Hapoel Jeruzalém považuje Stoudemire za součást své duchovní cesty. Basketbalista, jenž v NBA odehrál 14 sezon, navštívil v minulosti Jeruzalém už několikrát a tvrdí, že z kulturního hlediska se považuje za Žida. Izrael nazývá svou adoptivní zemí. A je i úzce napojen na vlastnickou strukturu klubu.

Lize mistrů je třetím nejlepším střelcem týmu za duem Feldeine, Blatt. A průměrem 6,3 doskoku na zápas je v týmu také třetí. Zmíněné průměry ale stíhá za lehce přes 17 minut na zápas. Liga mistrů není NBA, ale dokazuje to, že 36letý basketbalista, navíc s bohatou historií na marodce, má stále co nabídnout.

Motivací start v Europe Cupu

Nymburk ale bude dělat všechno proto, aby byl úterní zápas proti Hapoelu byl spíše než o Stoudemireovi o nymburském basketbalu, o jeho hráčích a jeho hře. Do play-off na rozdíl od prvních dvou sezon v soutěži nepostoupí, ale stále ještě může bojovat o vstup do FIBA Europe Cupu. Což nymburští rozhodně nevnímají jako něco, co by mělo být za trest. Naopak. Jejich motivace se do soutěže kvalifikovat a dále v ní uspět, je velká.

Připomeňme, že si ji zahrají pátý a šestý tým tabulky. Nymburk je nyní sedmý, se stejným počtem výher, jako šestý Dijon. Ten se ale může pyšnit lepším vzájemným duelem. Do konce základní části soutěže bude Nymburku po zápasu proti Hapoelu zbývat dohrát už jen dvě utkání. V Bambergu a doma proti Fuenlabradě. Izraelský celek patří sice mezi papírově těžší soupeře, ale na to se už Nymburk nesmí ohlížet.

Utkání začíná za přítomnosti kamer O2 TV Sport dnes v 18:30 hodin v pražské hale na Královce.

Foto: hapoel.co.il, basket-nymburk.cz

Aleš Svoboda Autor článku
Aleš Svoboda
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru