Naděje na play-off stále žije. Zabere už Nymburk v Lize mistrů?

Ve hře je také postup do FIBA Europe Cupu, kam postupují pátý a šestý tým ze skupiny. A Středočeši už dali dříve najevo, že by šancí hrát tento pohár určitě nepohrdli. A je třeba si přiznat, že je to mnohem reálnější a dosažitelnější varianta. Na páté místo totiž Nymburk ztrácí jen jednu výhru. A tu může vymazat už zítra. Pátou pozici tabulky totiž nyní okupuje litevský tým Lietkabellis, se kterým se český basketbalový šampión utká za přítomnosti kamer O2 TV Sport v úterý od 18:30 na „Tyršáku“.

prvním vzájemném utkání Nymburk v Litvě prohrál rozdílem 11 bodů. Způsobila to čtvrtá čtvrtina, která českému týmu ani trochu nevyšla. A ve které se naopak nechal vidět velezkušený Simas Jasaitis, hráč se zkušeností více než stovky odehraných zápasů v Eurolize. Ale Lietkabelis, to není jen Jasaitis. Jde o tým, který disponuje velmi vyrovnaným kádrem. A jak zazářil Jasaitis v prvním zápase, může zazářit skoro kdokoliv jiný.

Cesta k výhře vede přes zlepšenou střelbu

I když v posledním utkání v Aténách proti AEK prohrál, může Nymburk do střetnutí vstoupit i se sebedůvěrou získanou právě v tomto klání. Po většinu času hrál skvěle v obraně a s týmem, který má papírově mnohem silnější soupisku, sehrál velmi vyrovnanou partii. A možná šlo o vůbec nejlepší týmový výkon v probíhajícím ročníku Ligy mistrů.

Pozitivem pro kouče Amiela je také fakt, že by jeho tým by měl být připraven nastoupit v plné síle. A tu by hráči rádi prodali pod oběma koši. V obraně by to znamenalo navázat na výkon v Aténách. V útoku zase možná více klidu a trpělivosti. V probíhající sezoně je totiž Nymburk statisticky nejhůře střílejícím týmem soutěže z pole. Úspěšnost střelby je po prvních devíti zápasech pod úrovní 40 procent. Vyšší efektivita je jednou z cest, jak současnou třízápasovou sérii porážek zastavit.

Foto: basket-nymburk.cz

Aleš Svoboda Autor článku
Aleš Svoboda
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru