Seznamte se. Tohle je Arena Pata Raftera, klíčové místo turnaje v Brisbane

Na úvod jedna zajímavost. Rozhlehlý tenisový areál s třiadvaceti kurty splňující nejpřísnější parametry vyrostl v Brisbane, největším městě státu Queensland, na místě, kde dříve stála uhelná elektrárna. Jeho unikátnost tkví v tom, že nabízí dvorce nejen s tvrdým povrchem, ale i antukové a travnaté. Dominantou projektu za více než 82 milionů dolarů je aréna s centrkurtem s kapacitou pro 5500 diváků.

Když se rozhodovalo, po kom krásný stánek pojmenovat, padla volba na Patricka Raftera. Pokud to náhodou nevíte, tak jde o dvojnásobného vítěze US Open v letech 1997 a 1998. O rok později se na týden dokonce vyšvihl na první místo světového žebříčku. Současně dovedl Austrálii k titulu v Davis Cupu.

„Je to pro mě obrovská čest. Je to jedna z věcí, kterou si jako dítě přejete, ale nečekáte, že se splní,“ nechal se slyšet člen síně slávy australského tenisu. „V Melbourne mají arénu Roda Lavera, v Brisbane se jmenuje po mně. Jsem nadšen,“ zopakoval Rafter, jeden z nejoblíbenějších sportovců v zemi.

Tip: Sledujte prestižní tenisové turnaje na okruhu WTA s balíčkem O2 TV Sport Pack

Legendární hráč samozřejmě nemohl chybět u toho, když si aréna v lednu 2009 odbyla svoji turnajovou premiéru. Co se týče ženské části turnaje Brisbane International, první titul si z Queenslandu odvezla Běloruska Victoria Azarenka. Stadion od té doby hostil také dva zápasy Davis Cupu a dvakrát se zde představil i australský fedcupový tým.

Dva české triumfy

Na centrkurtu Pata Raftera zanechaly v minulosti výraznou stopu i dvě aktuálně nejlepší české tenistky Petra Kvitová s Karolínou Plíškovou. Obě totiž dokázaly prestižní podnik ovládnout. Dvojnásobná wimbledonská šampionka Kvitová tady triumfovala v roce 2011, o šest let později si odtud ceněnou trofej pro vítězku odvezla Plíšková.

V krásné areně bojují tenistky o titul na Brisbane International i letos. Průběh prvního z turnajů kategorie Premier v nové sezoně WTA můžete sledovat stanici O2 TV Tenis. A to až do neděle 6. ledna, kdy je na programu finále, které rovněž odvysíláme v přímém přenosu!

Foto: Brisbane International

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru