Předvánoční šlágr extraligy na O2 TV Sport: Plzeň si po Varech a Liberci věří i na mistra

Plzeň s návratem Milana Gulaše a příchodem Jana Kováře našla zpět svou ztracenou formu. Škoda nyní zvítězila třikrát v řadě a v tabulce dokonce přeskočila svého pátečního soupeře. Plzeň navíc v posledních dvou duelech dominovala. Nejprve šesti góly rozdrtila Karlovy Vary, následně přejela Liberec poměrem 7:3. Svěřencům kouče Ladislava Čiháka tak zcela jistě narostlo sebevědomí.

To Kometa si nyní příliš vyskakovat nemůže. Po reprezentační pauze nezvládla zápas v Chomutově (4:6) a propadla se dokonce až na sedmou pozici tabulky Tipsport extraligy. Kometu může snad jen těšit fakt, že Martin Erat zapsal další dva kanadské body.

Vidět je ale zcela jistě první útok ve složení Zaťovič-Holík-Mueller. Třetí jmenovaný vstřelil Chomutovu dvě branky a spolu s Martinem Zaťovičem mají na svém kontě už třináct přesných zásahů. Na druhé straně si bude muset úřadující mistr dát pozor na trio Gulaš-Kovář-Indrák.

Proti Liberci zapsalo šest kanadských bodů a Milan Gulaš přiznal, že nedávná krize je zažehnána. „Procházeli jsme si krizí, jednou to bylo dobré, jednou špatné. Nedokázali jsme chytnout vítěznou šňůru. Teď jsme ale odehráli skvělé zápasy včetně Ligy mistrů, ta nás hodně zvedla. Získali jsme skalp skvělého týmu pomohlo nám to moc a utvrdilo nás to v tom, že dokážeme zvládnou těžká utkání. Dnes jsme zlepšující výkony potvrdili skvělým výsledkem. Doufám, že jsme se už nastartovali a budeme sbírat body, abychom se vrátili v tabulce tam, kam patříme,“ uvedl pro oficiální stránky Plzně.

Škoda nicméně na Brno v letošní sezóně nemá příliš dobré vzpomínky. Ve dvou zápasech neuhrála ani bod a po venkovní porážce 2:3 padla doma poměrem 2:4. Bude obrozená Plzeň bodovat ve třetím vzájemném duelu?

Tip: Sledujte zápasy hokejové Tipsport extraligy s balíčkem O2 TV Sport Pack!

Řekli před zápasem…

Milan Gulaš, útočník Plzně: „Lépe se nám paradoxně hraje s celky, které se více snaží hrát hokej a tvoří hru. Na Kometu se těším, rovněž nás čeká dobrá atmosféra, snad i Pleky a kvalitní zápas. Bude to mít skvělý nádech.“

Hráč, jehož se vyplatí sledovat…

Jan Kovář, útočník Plzně

Od příchodu Jana Kováře do Plzně Škoda pouze vítězí. A Kovář v elitním útoku docela září. V prvním utkání zaznamenal vítězný nájezd, ve druhém střetnutí jednou přesně přihrál a ve středečním domácím utkání proti Liberci zapsal gól a asistenci. Kovář skvěle zapadl do útoku mezi Miroslava Indráka a Milana Gulaše a brněnská Kometa to tak v pátek zcela jistě jednoduché mít nebude.

Páteční šlágr 28. kola Tipsport extraligy mezi brněnskou Kometou a Plzní si rozhodně nenechte ujít. Přímý přenos začíná na O2 TV Sport v 17:45 hodin.

Foto: Profimedia

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru