Zvedne liberecký motor Ševčík svoji cenu? V pondělí povede Slovan proti Opavě

Liberec v posledním kole nedokázal navázat na předchozí vydařené listopadové duely. „V Teplicích jsme se vrátili do reality, ukázalo se, že máme stále hodně nedostatků. Pořád zdůrazňuji, že musíme vždy hrát na sto procent,“ vrátil se kouč Slovanu Zsolt Hornyák k porážce 0:1 v Teplicích.

Hráči sedmého celku tabulky se budou chtít v posledním domácím utkání v tomto kalendářním roce se svými fanoušky rozloučit ziskem tří bodů. Pomoct by k tomu měl i motor a tahoun záložní řady Slovanu Petr Ševčík, jenž se vrací po karetním trestu.

Opavský nováček se sice naposledy prezentoval sympatickým výkonem proti vedoucí Slavii (2:3), ovšem i přesto míří do více než 300 kilometrů vzdáleného Liberce v nesnadné pozici. Slezané se po dvou porážkách v řadě propadli na 14. příčku, kde je od samotného dna dělí jen dva body. Trenér Ivan Kopecký navíc nemůže počítat hned se čtveřicí hráčů, mezi nimi figuruje i jméno špílmachra Pavla Zavadila. „Máme problém, ale je řešitelný. Připraveni jsou další hráči,“ podotkl opavský kouč.

Řekli před zápasem…

Filip Nguyen, brankář Liberce: „Zima bude asi velká, ale doufám, že přijde co nejvíc lidí a uvidí dobrý fotbal. Spousta fanoušků určitě viděla Opavu v utkání se Slavií, proti které podala skvělý výkon. My naopak budeme chtít napravit zápas v Teplicích.“

Ivan Kopecký, trenér Opavy: „Hlavně doma je Liberec velmi nepříjemný. Praktikuje rychlý a přímočarý fotbal.“

Tip: Sledujte všechny zápasy FORTUNA: LIGY i Ligy mistrů s balíčkem O2 TV Sport Pack!

Hráč, jehož se vyplatí sledovat…

Petr Ševčík, záložník Liberce

V Teplicích svému týmu kvůli trestu za čtyři žluté karty chyběl a podle kouče Hornyáka to bylo znát. Pro duel s Opavou už ale bude čtyřiadvacetiletý středopolař znovu k dispozici a jak to tak vypadá, na stadionu U Nisy se v dresu Slovanu představí zřejmě naposledy. Není tajemství, že je o něj zájem v největších tuzemských klubech. Zvedne dalším povedeným výkonem svoji cenu?

Foto: fcslovanliberec.cz, Profimedia

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru