Kometa půjde na Spartu i s Plekancem a Eratem! Kdo peprný duel rivalů ovládne?

Sedmatřicetiletý Erat, jenž dovedl Kometu v posledních dvou sezonách k titulu, se na extraligový led vrací po více než půlroční plánované přestávce. O rok mladší Plekanec nastoupí za brněnský celek vůbec poprvé v kariéře díky střídavému startu z prvoligového Kladna.

„Jsme předběžně domluveni, že budou hrát. Pokud budou po zdravotní stránce v pořádku, počítám s nimi,“ okomentoval situaci kolem startu ostřílených borců se zkušenostmi z NHL klubový šéf Libor Zábranský.

Nepřehlédněte: Velká hokejová bitva na O2 TV Sport se blíží! Podívejte se na srovnání Komety a Sparty

Bývalí reprezentanti, kteří v zámořské soutěži odehráli dohromady přes dva tisíce zápasů, navíc zřejmě nastoupí ve stejné formaci. „Pokud oba hráči řeknou, že do toho jdou, jsou zdraví a mají chuť, budou hrát spolu a vedle nich bude jeden z mladých hráčů. První útok v této fázi trhat nechci. Po první třetině ale může být vše jinak, vždy se rozhoduji podle toho, jak na střídačce cítím, že je to nejlepší,“ nastínil plány Zábranský.

Obhájci mistrovského titulu patří před duelem 25. kola osmá příčka, v případě výhry si ovšem může v tabulce polepšit. Sparťané vyhráli z posledních šesti duelů jen dvakrát a z šestého místa mají před Kometou pouhý jednobodový náskok. Na první vzájemný duel v této sezoně mají lepší vzpomínky Pražané, kteří doma v O2 areně v rámci 12. kola porazili Kometu díky vydařené druhé třetině 4:2.

Řekli před zápasem…

Martin Erat, útočník Komety: „Na návrat na led se samozřejmě moc těším. Uvidíme po zápase, jak to bude celkově vypadat. S Tomášem (Plekancem) jsme už něco odehráli. Známe se dobře. neměl by to být problém. Jsem hrozně rád, že je tady a že si spolu zase zahrajeme.“

Uwe Krupp, trenér Sparty: „Prosinec je důležité a zároveň krásné období pro hokejový tým kdekoliv na světě. Je neobvyklé, že my si skoro celý měsíc nezahrajeme doma, ale plně chápu ty důvodu při vytížení O2 areny. V průběhu listopadu jsme hráčům dopřáli pár dnů volna, ale v prosinci už jich zdaleka tolik nebude. Věřím, že to zvládneme.“

Tip: Sledujte zápasy hokejové Tipsport extraligy s balíčkem O2 TV Sport Pack

Hráč, jehož se vyplatí sledovat…

Tomáš Plekanec, útočník Komety

Po konci v Montrealu je jeho prioritou pomoct rodnému Kladnu v první lize, díky střídavému startu ale budou jednoho z historicky neúspěšnějších českých hokejistů v NHL vídat i diváci na extraligových stadionech. Zkušený centr se domluvil na spolupráci s Kometou a poprvé by měl nastoupit právě proti Spartě. Snad každý fanoušek je zvědavý, jak velkým přínosem pro mistrovksý tým bude. V nejvyšší soutěži se představí poprvé od sezony 2012/2013.

Čtvrteční atraktivní předehrávku 25. kola extraligy mezi brněnskou Kometou a pražskou Spartou si rozhodně nenechte ujít. Přímý přenos začíná na O2 TV Sport už v 17:45.

Foto: Profimedia, hc-kometa.cz

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru