Podminky cookies

DDoS útok vás odřízne od světa

DDoS útok vás odřízne od světa

DDoS útok vás odřízne od světa

Cílem DDoS útoku je zahltit servery nebo síťová zařízení obrovským množstvím dat a tím zpomalit jejich činnost, nebo je zcela vyřadit z provozu. Přichází neočekávaně a ubránit se soustředěné datové palbě desetitisíců, ba i statisíců útočníků rozptýlených po celém internetu je přinejmenším hodně obtížné.

Představte si na okamžik, že se vám zhroutí webové servery, přestane fungovat e-shop a server pro zákazníky, partnery nebo dodavatele se najednou ztratí z internetu. Zastaví se komunikace s pobočkami, zmizí spojení s prodejnami i se sklady a vaše média přestanou vysílat.

Internetové připojení je náhle zcela zahlcené. Nemůžete přijímat a posílat e-maily ani se spojit s bankou. Najednou neprodáváte, nenakupujete, nekomunikujete a… nefungujete. Pro svět přestanete existovat a nemůžete s tím udělat vůbec nic. Zůstane vám jen pocit vzteku a bezmoci. To je DDoS útok.

Náklady na straně útočníka jsou přitom minimální. Hodina cíleného DDoS útoku se na černém internetovém trhu dá pořídit už za několik desítek dolarů. Paralyzovat vaše služby a byznys na několik dní, útočníka rozhodně nezruinuje. Zvlášť získá-li ty zákazníky, kteří vám po několika dnech nedostupnosti dají vale. Co udělá několik dní absence spojení se světem s vámi, posuďte sami.

Ochrana před DDoS útoky je možná pouze, pokud jste připraveni předem. Jedinou efektivní obranou proti DDoS útokům je jejich včasná detekce a odfiltrování, tzv. mitigace. Služba O2 AntiDDoS  příchozí provoz přesměruje do bezpečné sítě O2, tam jej vyčistí a doručí zpět zákazníkovi

Díky obrovské propustnosti a výkonnosti O2 sítě dokáže O2 AntiDDoS zvládnout i útoky s intenzitou desítek Gb/s. Jaké má zákazník datové připojení nebo jestli provozuje IT vlastními silami či v datovém centru, nehraje roli.

Stačí říct, co potřebujete chránit a o všechno ostatní se postarají specialisté O2. Více o možnostech zabezpečení vašeho připojení se dozvíte na https://www.o2.cz/firmy-a-organizace/it-reseni.

Související článek Podnikáte a chcete, aby o vás lidé věděli? Inzerujte lokálně a zdarma díky O2 Výhodám
Nahoru