FORTUNA:LIGA je zpátky. Liberec vyhlíží mistra, završí Sparta oslavy skalpem Jablonce?

S cílem vrátit Plzni těsnou porážku z úvodního vzájemného měření sil půjdou hráči Slovanu do těžkého boje proti obhájci titulu. Beznadějný tenhle plán určitě není. Severočeši poslední dva zápasy vyhráli a přiblížili se šestému místu, jenž zaručuje pro nadstavbovou část start ve skupině o titul. „Vše si celkově sedlo, budeme stoprocentně připraveni obrat soupeře o body,“ hlásí liberecký kouč Zsolt Hornyák.

Viktoriány nečeká snadný zápas, pod Ještědem navíc mají co napravovat. Po nečekané domácí ztrátě s Příbramí (1:1) pustili Slavii do dvoubodového trháku, další ztráta by se tak nemusela vyplatit. Souboj s Liberce je pro Západočechy zároveň generálkou na úterní klíčový duel v Lize mistrů s CSKA Moskva.

Po Spartě jde Karviná na Slavii

Nabitý program Karviné pokračuje. Během čtrnácti dní změří na svém stadionu síly s oběma slavnými pražskými „S“, po Spartě (1:3) tentokrát bude hostit lídra FORTUNA:LIGYSlavii. O favoritovi není pochyb, ovšem karvinští se budou chtít vytáhnout před novým trenérem Norbertem Hrnčárem. Ten v době reprezentační pauzy nahradil u kormidla odvolaného Romana Nádvorníka.

„Slavia je velký klub, který má zvuk i v Evropě. Nevím, jestli je těžší hrát proti prvnímu nebo poslednímu. Pořád je to nejvyšší soutěž a my musíme být připraveni vždy na maximum,“ zdůrazňuje slovenský kouč, jenž má za cíl vytáhnout předposlední Karvinou do klidnějších vod tabulky.

Tip: Pořiďte si balíček O2 TV Sport Pack a sledujte všechny zápasy FORTUNA:LIGY a Ligy mistrů!

Nejlepší dárek? Tři body

Na Spartě se chystá sláva. Pražané si právě v těchto dnech připomínají 125 let od založení klubu a oslavy významného jubilea vyvrcholí v neděli, kdy svěřenci kouče Zdeňka Ščasného nastoupí ve speciálních černých retro dresech proti Jablonci. A jak lépe velký den završit, než ziskem tří ligových bodů? Letenské nicméně čeká v souboji třetího se čtvrtým týmem tabulky pořádně náročná šichta.

Severočeši se totiž těší aktuálně nejlepší formě ze všech týmů. Šlapou jako dobře namazaný stroj. Vyhráli šest z posledních sedmi zápasů – navíc s brilantním skóre 22:4 – a od Sparty je dělí jediný bod. Postarají se jablonečtí o kaňku na sparťanských oslavách?

Všechny zápasy 16. kola můžete opět sledovat živě jen v O2 TV. Duely Plzně, Slavie a Sparty vám na stanicích O2 TV Sport a O2 TV Fotbal nabídneme v té nejlepší vysílací kvalitě, chybět nebudou ani tradiční zápasová studia se zajímavými hosty.

Už jste viděli? Cizinci v lize? Základem je naučit se česky, vzkázal jim v TIKI-TAKA Petr Švancara

Foto: sparta.cz, fcviktoria.cz, mfkkarvina.cz

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru