Turnaj mistryň: Drama ve skupině s Kvitovou a Plíškovou! Do semifinále může jen jedna

Petra Kvitová po špatném vstupu do turnaje předvedla proti dánské obhájkyni titulu zlepšený výkon, na víc než jeden získaný set to ale nestačilo. Dvojnásobná wimbledonská šampionka prohrála za dvě hodiny a dvacet minut 5:7, 6:3, 2:6.

I přes dvě porážky ale stále může Kvitová spřádat postupové plány. Sice nechtěně, ale pomohla ji Karolína Plíšková, která šla do duelu s Ukrajinkou Svitolina s jasným cílem. Jakákoli výhra by ji předčasně zajistila účast v semifinále prestižního podniku. Předvedla odhodlaný výkon, ovšem stejně jako Kvitová nezvládla třetí rozhodující set. Po výsledku 3:6, 6:2, 3:6 se radovala soupeřka.

Tip: Sledujte Turnaj mistryň s oblíbeným balíčkem O2 TV Sport Pack

Ve výhodě Plíšková

Vše se tak rozhodne ve čtvrtek, kdy má Bílá skupina na programu závěrečné zápasy. České tenistky půjdou proti sobě, jak to vypadá s jejich ambicemi? Šampionka Turnaje mistryň z roku 2011 Kvitová postoupí jen tehdy, když Plíškovou zdolá ve dvou setech a Svitolina si poradí i s Dánkou Wozniacki. Ovšem výhry Kvitové a Wozniacki by znamenaly konec obou českých hvězd.

Šance Plíškové jsou přeci jen o něco větší. Do semifinále ji v případě triumfu Ukrajinky Svitolina katapultuje i porážka s Kvitovou ve třech setech. Pokud ale rodačka z Loun svoji zkušenější krajanku dostane poprvé v kariéře na lopatky, půjde dál bez ohledu na výsledek druhého utkání. O českou bitvu v Singapuru samozřejmě nepřijdete, všechny zápasy Turnaje mistryň vysílají stanice O2 TV Sport a O2 TV Tenis.

Středeční program na Turnaji mistryň

Ještě předtím se ovšem bude hrát ve středu v Červené skupině. Turnajová jednička Angelique Kerber se pokusí oživit postupové šance v souboji poražených z prvního kola proti letošní vítězce US Open Japonce Naomi Ósaka. Poté se na kurtu představí Kiki Bertens z Nizozemska s Američankou Sloane Stephens. Která z nich si připíše druhou výhru?

Oba středeční duely na Turnaji mistryň v Singapuru sledujte živě na O2 TV Sport a O2 TV Tenis!

Červená skupina
13:30 Angelique Kerber – Naomi Ósaka
Sloane Stephens – Kiki Bertens

Foto: Profimedia

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru