Lídr Nymburka Pumprla před litevskou zkouškou: Důležitost zápasu si uvědomujeme

Chyba databáze WordPressu: [Table 'd176397_o2sport.wp_yasr_log' doesn't exist]
SELECT SUM(vote) as sum_votes, COUNT(vote) as number_of_votes FROM wp_yasr_log WHERE post_id=14895 AND vote > 0 AND vote <= 5

„Není to příjemná situace, raději bychom na kontě už alespoň jednu výhru měli. Ale nepropadáme panice. Dobře však víme, že nynějšího soupeře, který dosud také dvakrát prohrál, potřebujeme dostat pod sebe,“ říká k situaci nymburský kapitán Pavel Pumprla. Nemá však pocit, že by to mělo jemu nebo celému týmu svazovat nohy. „Nemyslím si, že by nás to nějak znervózňovalo, ale důležitost zápasu si dobře uvědomujeme,“ doplňuje Pumprla.

Neznámý soupeř

Lietkabelis, se kterým se Nymburk tentokrát v Lize mistrů potkává, českému basketbalovému fanouškovi nic moc neřekne. A nejen fanouškovi. „Až na pár jmen je pro nás tým soupeře relativně neznámý,“ má směrem k litevskému celku podobný pocit Pumprla. Nicméně skauting jel v posledních dnech a týdnech na plné obrátky, takže poznatků o soupeři už má Nymburk dost.

Něco z nich nymburský kapitán poodkryl: „Na litevský tým je v kádru poměrně dost cizinců, v místních podmínkách to není tak obvyklé.“ Velkou zajímavostí a největší zbraní týmu je vyrovnanost kádru. „Všichni hráči základní rotace jsou nebezpeční a jsou schopni skórovat,“ upozorňuje Pumprla.

Pro soupeře je to nepříjemnost. Neví, na koho se zaměřit, koho zastavit. Nebezpečí znamená vícero hráčů. A je to něco, co Nymburk velmi dobře zná a co často používá jako vlastní zbraň. Tedy že má v rotaci spoustu hráčů, z nichž může kdokoliv z nich udeřit a bodově vylétnout.

Využije Nymburk svoji výhodu?

Ve hře litevského týmu lze také najít na poměry současného basketbalu jednu relativně neobvyklou věc. „Mají dva velké pivoty, kteří hrají zády ke koši. Tým se snaží na ně často dávat míč do dolního postavení. Dnes se už tak často nevidí, že by se na to týmy nějak zvlášť spoléhaly,“ všiml si u videorozboru Pumprla.

Pro Nymburk to bude zajímavá výzva, protože Středočeši často hrají v menší pohyblivé sestavě a mohou mít s velkými pivoty v obraně potíž. Ale pro útok českého basketbalového šampióna by to zase z hlediska pick´n´rollů na hraně tříbodového prostoru a pro střelbu vyšších hráčů z dálky mohla být výhoda.

Pro koho to bude větší plus, a kdo celkově bude mít v utkání navrch, můžete sledovat na O2 TV Sport. Přímý přenos začíná v 17:55 hodin.

Foto: basket-nymburk.cz

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Aleš Svoboda Autor článku
Aleš Svoboda
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru