O2 bylo partnerem akce Startup Weekend Prague

V polovině října se uskutečnil vůbec první Startup Weekend Prague na téma Public Services a O2 bylo přitom. Stali jsme se totiž partnerem této zajímavé akce, v rámci které mladí programátoři ve spolupráci s grafiky, webdesignéry i dalšími odborníky pracovali na zlepšení softwarů pro zadávání veřejných zakázek v České republice.

Od pátku do neděle 12. až 14. října to v jedinečném coworkingovém prostoru HubHub v ulici Na Příkopě žilo skvělou inspirativní atmosférou. Čtyřiapadesátihodinový intenzivní hackathon měl za cíl přetavit myšlenky všech zúčastněných týkající se řešení, která by se v oblasti Public Services dala realizovat v praxi. Přítomní si užívali jedinečnou možnost setkat se s dalšími nadšenci z řad odborníků a podnikatelů, kteří hledají inovace v oblasti Public Services a neváhali tak věnovat celý víkend inovativním nápadům. „O2 je technologickým leaderem a oblast Public Services a nových technologií je nám tak logicky blízká. Hlavním cílem bylo nabít se novými nápady, získat zajímavé kontakty a inspirovat se projekty, které během víkendu vznikaly,“ vysvětluje marketinková specialistka O2 Andrea Bačíková.


Zúčastnili jsme se jak zahájení akce, tak vyhlášení těch nejlepších nápadů. Pro výherce jsme pak měli připravené vouchery v hodnotě 500 a 1000 korun do naší O2 Knihovny. Účastníkům hackathonu jsme navíc věnovali selfie tyč. Všem jsme také během celého víkendu nabízeli power banky, aby jim „nedošla energie“. Jako mentora jsme na tuto povedenou akci vyslali produktového a projektového manažera O2 Miloslava Mikulčíka. „Na místě se sešla spousta inspirativních osobností – facilitátorka ze Švédska spolu s realizačním týmem opět dohlédli na to, aby si diváci i účastníci odnesli nezapomenutelný zážitek. Kdy jindy máte možnost se potkat zhruba se stovkou lidí, kteří obětují víkend, aby mohli společně tvořit,“ podotýká Bačíková.

Startup Weekend Prague (12. – 14. 10. 2018)

 

Jakub Olšanský Autor článku
Jakub Olšanský
Pro Jakuba jsou telekomunikace koníčkem. Zajímá se o novinky, mezi které patří sítě 5G či C-Roads nebo Big Data. Rád si o těchto nových trendech povídá i s odborníky z O2, se kterými připravuje zajímavé rozhovory.
Související článek Pořádáme již druhou konferenci o budoucnosti automobilové dopravy
Nahoru