Nej brankáři FORTUNA:LIGY: Vládne Kolář s Kozáčikem, pod největší palbou Švenger

Vychytaná čistá konta

V tomto ohledu jsou na tom po jedenácti kolech nejlépe Matúš Kozáčik a Ondřej Kolář. Oba dva mají na svém kontě šest vychytaných nul. Velmi dobře si ovšem vedou i Florin Nita ze Sparty a Jan Laštůvka z Baníku Ostrava, oba jsou jen o krok pozadu. Na druhé straně se poté nachází Michal Daněk ze Slovácka. Tomu ani jedenáct zápasů zatím nestačilo na to, aby se radoval z čistého konta.

Počet minut bez inkasované branky

Nejdelší sérii bez inkasované branky drží Matúš Kozáčik, celkem 486 minut plzeňský gólman neinkasoval. Blízko k překonání měl zlínský Stanislav Dostál, ten se dostal na 435 minut. Na opačném pólu této statistiky je Filip Rada z Dukly, jeho nejdelší série činí 132 minut.

Tip: S balíčkem O2 TV Sport Pack můžete za 199 Kč po dobu 30 dní sledovat všechny zápasy FORTUNA:LIGY i Ligy mistrů

Zásahy gólmanů

Pod největší palbou je Milan Švenger z Příbrami, který zneškodnil již 53 ran soupeřů. 44 zásahů mají Jan Laštůvka a Jan Šeda, který obléká dres Mladé Boleslavi. Matúš Kozáčik má pouze 32 zásahů, Ondřej Kolář dokonce jen 23.

 

Nejvyšší úspěšnost zásahů

Aleš Hruška a Filip Nguyen zatím neinkasovali, prvně jmenovaný ale odehrál jen utkání a liberecký gólman pouze dvě. Na vrcholu je tak Jan Laštůvka, který se se svou úspěšností dostal už na 84,8 procent. Nikdo další se přes osmdesát procent nedostal, nejblíže k němu má Florin Nita (79,4 %).

Přihrávky

Nejvíce svým spoluhráčům přihrává Filip Rada ze Slovácka, ten si připsal už 415 nahrávek. Velmi blízko k němu mají Václav Hladký a Roman Haleš, kterým chybí čtyři, respektive pět přihrávek. Na chvostu této tabulky je Matúš Kozáčik, tomu v jedenácti kolech stačilo jen 301 nahrávek.

Žluté a červené karty

Tomáš Fryšták z Bohemians 1905 je zatím jediným gólmanem, který v nové sezóně inkasoval červenou kartu. Do ohrožení co se karetního trestu týče by se brzy mohli dostat Florin Nita a Jakub Diviš, oba dostali dvě žluté karty, dalších osm gólmanů si připsalo po jednom napomenutí.

Všechny zápasy FORTUNA:LIGY sledujte exkluzivně pouze v O2 TV. Užívejte si týden co týden ty nejlepší fotbalové zážitky s přenosy na stanicích O2 TV Sport a O2 TV Fotbal, díky multidimenzi si sami vyberete, na který ze souběžně hraných zápasů se chcete dívat. Přepínat můžete i mezi kamerami.

Foto: Profimedia

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru