Na O2 TV Sport vrcholí sezona DTM. Kdo získá titul?

Aktuální ročník DTM odstartoval 5. května právě nedaleko Hockenheimu, tedy na stejném místě, kde se tento víkend rozdají poslední body do šampionátu a korunují novopečeného mistra. Stane se jím lídr průběžného pořadí Paul di Resta z Mercedesu, či jeho značkový kolega Gary Paffett? Oba dělí pouhé čtyři body. Ve hře o titul zůstává rovněž René Rast z Audi. Úřadující šampión počítá třicetibodový deficit na první pozici. V Německu bude k mání ještě 56 bodů.

Znamená to, že Paul di Resta může jako jediný slavit již po sobotním závodě. To však jen s notnou dávkou štěstí. Skot by totiž musel posbírat alespoň 25 bodů a Paffett by naopak nesměl bodovat vůbec.

Bodový systém je následující: Každý z obou závodů víkendu je honorován podle klasifikace FIA (stejně, jako například Formule 1). Za vítězství 25, za druhé místo 18, za bronz 15, až k jednomu bodu za desátou příčku. Sobotní i nedělní kvalifikace přinese 3,2 a 1 bod nejrychlejšímu triu.

Jak názorně ukazuje grafické schéma, průběh letošní sezony měl velice zajímavý průběh. Paul di Resta měl ze tří kandidátů na titul nejhorší rozjezd, když na Hockenheimu dokončil pouze jako sedmý a devátý. Okamžitě tak nabral 35bodové manko na Paffetta. Během nadcházejících dvou podniků na Lausitzringu a Hungaroringu však dokázal Skot ztrátu slušně eliminovat. Šampión z roku 2017 v první polovině pouze paběrkoval, ale od 6. podniku v Brands Hatch začala jeho „křivka“ strmě stoupat. Po čtyřech vítězstvích v řadě je nyní Rast připraven získat druhý titul v řadě.

Závěr sezony DTM na Hockenheimu sledujte živě na O2 TV Sport. V sobotu začínáme ve 13:15, v neděli pak ve 13:50.

Foto: DTM

Richard Tesař Autor článku
Richard Tesař
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru