Kvitová se vrací na Turnaj mistryň. Znamená to pro mě víc, než si myslíte, vzkázala

V letošním roce vyhrála hned pět turnajů. Radovala se hned začátkem února v Petrohradě, poté se ve skvělém světle ukázala i ve Fed Cupu a formu potvrdila i v katarském Dauhá. Právě po tomto triumfu se navíc dvojnásobná wimbledonská šampionka stala poprvé od září 2016 členkou elitní desítky žebříčku WTA.

Že může česká bojovnice opět znovu směle konkurovat světové špičce, se mohli přesvědčit diváci zkraje května také v Praze. Rodačka z Fulneku si poradila se všemi soupeřkami a poprvé v kariéře tady zvedla nad hlavu trofej pro vítězku. Květen byl pro Kvitovou celkově úspěšný, přemožitelku nenašla ani na dalším kvalitně obsazeném antukovém turnaji v Madridu.

Pátý a poslední letošní titul pak česká tenisová jednička vybojovala v červnu v anglickém Birminghamu, kde obhájila loňské prvenství. A ačkoliv se jí tolik nedařilo na grandslamech, může mluvit o vydařené sezoně. Zvlášť, když se i přes brzké vyřazení na turnajích ve Wuhanu a Pekingu kvalifikovala pošesté v kariéře na Turnaj mistryň. K jistotě účasti pomohla Kvitové i krajanka Kateřina Siniaková.

„Jsem strašně šťastná. Znamená to pro mě víc, než si myslíte,“ nechala se slyšet aktuálně čtvrtá hráčka světového žebříčku, která se na prestižním podniku představí poprvé od vážného úrazu ruky po přepadení. „Kvalifikovat se do finále WTA je pro mě velká čest. Těším se, až se zase do Singapuru podívám, zvlášť když se tam hraje naposledy,“ dodala. Od příštího roku se totiž bude Turnaj mistryň hrát v čínském Šen-čenu s rekordní dotací ve výši 14 milionů dolarů.

Kvitová se vrcholu sezony pro osmičku nejlepších hráček roku zúčastnila poprvé v roce 2011, kdy turnaj při své premiéře dokázala v tehdejším dějišti Istanbulu hned vyhrát. Na startovní listině nechyběla ani v následujících čtyřech letech. Jak se jí bude dařit letos?

Dvě Češky v prestižní společnosti?

Český tenis může mít v Singapuru ve dvouhře hned dvojí zastoupení. Vedle Petry Kvitové živí naději na třetí start na Turnaji mistryň v řadě ještě Karolína Plíšková. Po turnaji v Pekingu, kde skončila ve třetím kole, drží osmou, poslední postupovou příčku v pořadí sezony.

O účasti na velkolepém zakončení tenisové sezony bude nyní na dálku bojovat s Nizozemkou Kiki Bertens. Zatímco šestadvacetiletá Češka přijala divokou kartu v čínském Tchien-ťinu, Bertens se v příštím týdnu představí v Linci. Obě pak čeká turnaj v Moskvě.

Turnaji mistryň je na programu 21. až 28. října, boj o titul na atraktivním završení celé sezony uvidíte na O2 TV Sport!

Foto: Profimedia

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru