Kdo je hlavním favoritem Ligy mistrů očima hráčů, trenérů a bookmakerů?

Nikdo nedokáže zpochybnit kvality Realu, ale bez Ronalda to už není ten silný a houževnatý tým, jako býval předtím. Je to jen otázkou času, než se ta absence projeví, proto bych za vítěze Ligy mistrů tipoval Juventus,“ nechala se hned z počátku slyšet největší hvězda Barcelony. Lionel Messi dodnes nemůže pochopit, jak si mohl „Bílý balet“ nechat utéct takovou osobnost, která se nám prezentuje pod značkou CR7, ale také přiznává, že více než svému týmu dává větší naděje italskému velikánovi.

Podobný názor s hvězdným Argentincem sdílí i bývalá ofenzivní opora Rudých ďáblů. „Když se podíváte na kvalitu a zkušenosti, jaké v týmu mají, nemůže být žádných pochyb o tom, že Juventus je hlavním favoritem na zisk této trofeje. Dá-li tomu los, ve finále bych ho viděl buďto s Manchesterem City, nebo Barcelonou,“ přiznává Dimitar Berbatov.

Také čtěte: Rekordní Messiho hattrick, vyloučený CR7 i bod pro Plzeň. Co nabídl start Ligy mistrů?

Zajímavý pohled na věc přidal i Michael Owen. „Hra Liverpoolu je přímo zrozená k nějakému většímu úspěchu. Jsem si jistý, že tuhle sezonu se jim podaří nějakou trofej ukořistit a vůbec bych se nedivil, kdyby to bylo právě v Lize mistrů,“ říká dnes již vysloužilý hráč, jehož bylo zejména mezi lety 1996-2004 v barvách Reds velmi dobře vidět.

Liverpool hned na úvod velkolepého turnaje doma herně zaskočil PSG (3:2), které na podobně rychlé tempo není z domácí soutěže zvyklé. „Výhra nad Paříží dokazuje, že naše ambice jsou opravdu vysoké. Všichni ještě v našich ústech máme tu hořkou pachuť z posledního finále (s Realem Madrid), kterou bychom rádi smyli. A na to není lepší způsob, než se to pokusit vyhrát znovu,“ reaguje Mohamed Salah.

Očima zkušených trenérů

Manchesteru United se na domácí scéně sice tak nedaří a slavná Mourinhova éra už možná trochu vybledla, přesto zůstává portugalský manažer ve fotbalovém světě ikonou, která bývá velmi často vyhledávána.

Juventus byl každou sezonu velikým kandidátem na celkové prvenství v této soutěži, ale ambice, které jejich vedení během letního období prokázalo na přestupovém trhu, nám prokazují, že letos to myslí opravdu vážně,“ svěřuje se současný lodivod Rudých ďáblů, přičemž neopomíjí ani svou vlastní družinu. „Samozřejmě i my jsme kandidáti. I když ne takoví, ale pokusíme se to vyhrát.“

Tip: Nejlevnější vstupenka na Ligu mistrů? Balíček sportovních stanic O2 TV Sport Pack!

A když nám svůj názor projevil José Mourinho, další na řadě by neměl být nikdo jiný než jeho oblíbený městský kolega Josep Guardiola. „Rád bych řekl, že náš tým je v Lize mistrů hlavním favoritem, jenže bohužel jsme stále ve fázi vývoje. Abychom se naučili být úspěšní v Evropě, musíme si nejdřív podrobit domácí soutěž, v níž nabereme zkušenosti. Jestli ovšem hledáte odpověď na otázku, kdo má největší šanci ji vyhrát, tak se zeptejte Messiho, do jakého klubu plánuje přestoupit,“ uvedl s úsměvem na tváři španělský stratég.

S podobnou otázkou se setkal i šéf lavičky Bayernu Mnichov nebo Realu Madrid, avšak jejich výpověď již tak skromná nebyla. Jak Niko Kovač, tak Julen Lopetegui si jsou vědomi, co jejich funkce obnáší, a proto na zisk trofeje nemohli jmenovat nikoho jiného než sami sebe.

Jak to vidí bookmakeři?

Krása fotbalové nevyzpytatelnosti se nám ukázala již po prvním odehraném kole. I s ohledem na to, jak se Manchesteru City v minulé sezoně dařilo, byli hráči Citizens ještě před začátkem soutěže hlavním kandidátem na titul v Lize mistrů, na něž byl dokonce vypsán nižší kurz než na takový Juventus nebo Barcelonu. Poté ovšem družina zkušeného trenéra doma přivítala Olympique Lyon a před vlastními fanoušky jí byla hned na úvod uštědřena porážka 1:2. Pep Guardiola tak možná nevědomky překonal další rekord, tentokrát však záporný. Doposud ještě žádné anglické mužstvo neprohrálo čtyři utkání Ligy mistrů v řadě.

Nepřehlédněte: Jízdní řád Plzně v Lize mistrů: Kdy a s kým se český mistr utká ve skupině?

Po ztrátě celku z modré části Manchesteru si o slovo řekla ohromná vůle Staré dámy, která se i v početní nevýhodě odhodlala k dvoubrankovému vedení na půdě Valencie, jež se jí také podařilo udržet. Juventus a Barcelona jsou podle sázkařů nejčastěji skloňující týmy, u nichž se předpokládá, že svou kvalitu a zkušenosti přetaví do zdárného úspěchu. Těsně za nimi jde po jejich šlépějích i Liverpool nebo Bayern Mnichov, zato takové PSG i napříč útočné kvalitě, jakou ve svých řadách má, doposud v důvěryhodnosti zaostává.

Všechny zápasy Ligy mistrů nabízí od letošní sezony exkluzivně pouze O2 TV. V každém hracím kole můžete na stanicích O2 TV Sport a O2 TV Fotbal sledovat kterýkoli z duelů, výběr je jen na vás!

Foto: Profimedia

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru