Statistiky z posledních deseti vzájemných zápasů mezi Viktorií Plzeň a Spartou

Chyba databáze WordPressu: [Table 'd176397_o2sport.wp_yasr_log' doesn't exist]
SELECT SUM(vote) as sum_votes, COUNT(vote) as number_of_votes FROM wp_yasr_log WHERE post_id=15084 AND vote > 0 AND vote <= 5

Mezi deset ligových zápasů se vložil i jeden souboj z finále Poháru České pošty a jeden ze Superpoháru. V obou zápasech uspěla Sparta. Před více než čtyřmi lety se ve finále poháru rozhodlo až při penaltovém rozstřelu, o dva měsíce poté už Sparta dominovala a Superpohár ovládla poměrem 3:0. Jak si ale oba celky vedly v posledních deseti ligových zápasech?

Také čtěte: FORTUNA:LIGA v novém hávu: Vše podstatné o revoluční sezoně na jednom místě

Počet bodů a výher

Zcela jasně je v tomto případě úspěšnější Plzeň, která ovládla hned šest zápasů a celkem získala 20 bodů. Sparta vytěžila v posledních letech jen dvě ligové výhry a spolu se dvěma body za dva remízové výsledky získala jen 8 bodů.

Počet branek a střelci

Není divu, že i v kolonce vstřelených branek je na tom daleko lépe úřadující mistr. Ten vstřelil v posledních deseti duelech třináct branek, Sparta se trefila pouze šestkrát. Žádný hostující střelec nezaznamenal alespoň dvě branky, po jedné brance si připsali Juliš, Šural, Karavajev, Přikryl, Kadlec a Plavšič. Za domácí skórovalo deset různých hráčů, Tomáš Hořava se trefil dvakrát, Michael Krmenčík dokonce třikrát.

Držení míče

Tato statistika je vzácně vyrovnaná, převahu měl každý tým v pěti zápasech. Největší převahu měla Sparta před čtyřmi lety, když držela míč v šedesáti procentech času. Plzeň se dostala maximálně na 59 procent, konkrétně hned dvakrát.

Nepřehlédněte: Taháků 10. kola FORTUNA:LIGY je opravdu mnoho

Žluté a červené karty

Zápasy těchto týmů na góly bohaté příliš nejsou, o kartách se to ale říci nedá. Nejvyhrocenější zápas se hrál před třemi lety v Plzni, kdy rozhodčí Příhoda udělil dvanáct žlutých karet a jednu červenou. Na žluté karty vede Sparta poměrem 33-36, červených karet ale více nasbírala Plzeň. Do šaten šli předčasně Hořava, Ďuriš a Procházka, za Spartu inkasoval červenou kartu pouze Matějovský.

Penalty

Penalty se diváci dočkali pouze ve dvou zápasech. V prvním případě ji Michal Ďuriš neproměnil, v následujícím utkání arbitr Zelinka odpískal dokonce dva pokutové kopy. Bořek Dočkal z penalty skórovat nedokázal, to Ondřej Vaněk byl úspěšnější.

https://www.youtube.com/watch?v=1ovzAF-qZ5M

 

Střely na branku

V šesti z deseti zápasů měla převahu Viktorka, která celkem na bránu vystřelila sedmapadesátkrát. O moc hůře na tom ale Sparta není, celkově vyslala na bránu Plzně 49 ran. Pouze v jediném případě některý z týmů nevystřelil na bránu, stalo se tak v listopadu roku 2014, kdy Plzeň zvítězila 2:0 a 7:0 na střelecké pokusy mezi tři tyče.

Chcete si užívat zápasy fotbalové FORTUNA:LIGY s tím nejlepším servisem včetně aktuálních statistik? Pořiďte si O2 TV včetně stanice O2 TV Sport a českou nejvyšší soutěž budete mít jako na dlani!

Foto: Profimedia

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru