Skvělá Plíšková smetla i domácí hvězdu a stala se královnou Tokia!

Plíšková si musela cestou do finále ve všech předchozích kolech postup vybojovat v třísetových bitvách, proti domácí dvacetileté hvězdičce, která naopak dosud neztratila ani set, to na ní ale nebylo znát. Kdo sledoval přímý přenos na O2 TV Tenis, musí dát za pravdu, že hrála skvěle. Opírala se hlavně o skvělý servis a Ósaka nepustila ani do jednoho brejkbolu, sama pak udeřila dvakrát. Vyhrála 6:4, 6:4 a mohla se začít radovat ze zaslouženého triumfu.

„Podání mě podrželo a to byl klíč k utkání, ale i ve výměnách jsem byla silná. Jsem ráda, že jsem nemusela do třetího setu. Ale někdy to tak je, že musíte bojovat v těžkých zápasech o finále a v tom přijde nejsnadnější zápas,“ těšilo novou královnu Tokia.

„Užila jsem si tady celý týden hodně zábavy a děkuju tátovi za podporu. Získali jsme spolu letos už druhý titul,“ dodala ještě česká hráčka, kterou doprovázel otec Radek, stejně jako v dubnu ve Stuttgartu, kde na antuce získala svůj letošní první titul na okruhu WTA.

A ještě jedna dobrá zpráva. Plíšková se díky úspěchu v Tokiu posunu v celkovém pořadí sezony na osmé místo zajišťující start na Turnaji mistryň. O místenku v Singapuru bude muset zabojovat na následujících čínských turnajích ve Wuhanu a poté v Pekingu. Oba tyto podniky  sledovat na stanicích O2 TV Sport a O2 TV Tenis! Turnaj ve Wuhanu právě startuje.

Foto: toray-ppo.com

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru