Spartu čeká ve Vítkovicích peklo, bude hrát i Baroš?

Proč zápas sledovat…

Sparta ve šlágru 8. kola FORTUNA:LIGY odjíždí do Vítkovic a před vyprodaným stadionem změří síly s ostravským Baníkem. Ten je ve skvělé formě, doma ještě neztratil bod a hned po Zlínu je největším překvapením soutěže.

V posledním kole Baník uhrál remízu na půdě Liberce, krátce předtím uspěl v poháru proti Uničovu. Dobrou formou se prezentuje i Sparta, která neprohrála již sedm soutěžních utkání v řadě.

Naposledy si po gólech Tetteha a Kangy poradila s Duklou. Druhý jmenovaný ovšem zítra hrát nebude, jelikož právě proti Dukle inkasoval svou čtvrtou žlutou kartu v sezóně. Na druhé straně nadále panuje nejistota ohledně startu Milana Baroše.

Ten rozhodl poslední vzájemné střetnutí a v lize proti Spartě se radoval z výhry vůbec poprvé. Podle kouče Bohumila Páníka je Baroš stoprocentně fit a připraven do utkání. Není ale jisté, zda bude sparťanskou defenzivu prohánět už od první minuty.

Jak jsme již zmínili, poslední vzájemný duel v Ostravě patřil domácím. Jinak je ale úspěšnější Sparta, jenž v posledních deseti vzájemných zápasech získala čtyři výhry a čtyřikrát bodovala za remízový výsledek.

Nepřehlédněte: Taháky osmého kola FORTUNA:LIGY

Řekli před zápasem…

Bohumil Páník, trenér Baníku Ostrava: „Bude tam patnáct tisíc diváků a my na tom hřišti nenecháme ani milimetr. Hráči ví, co je čeká. Všichni musejí podat stoprocentní výkon. Každý musí jít úplně nadoraz. V soubojích, ale taky co se týká kondičního vypětí a v mentální síle jednotlivců.“

Také čtěte: FORTUNA:LIGA v novém hávu: Vše podstatné o revoluční sezoně na jednom místě

Hráč, jehož se vyplatí sledovat…

Dame Diop, útočník Baníku Ostrava

Pokud Milan Baroš nenastoupí v základní sestavě, bude se Baník spoléhat na střeleckou formu Dameho Diopa. Ten hattrickem sestřelil Sigmu, následně se trefil i proti Dukle doma a branku zaznamenal i ve střetnutí MOL Cupu proti Uničovu.

Senegalský útočník tak po svém příchodu ze Zlína prožívá nejlepší období a již brzy by si mohl vytvořit své české střelecké maximum.

Chcete si užívat zápasy fotbalové FORTUNA:LIGY s tím nejlepším servisem? Pořiďte si O2 TV včetně stanic O2 TV Sport a O2 TV Fotbal a českou nejvyšší soutěž budete mít jako na dlani!

Foto: Profimedia

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru