Formule 3 na Nürburgringu: Pohoří Eifel očekává bitvy mladíků

V rámci šampionátu FIA Formule 3 budou piloti soupeřit na zkrácené variantě Nürburgringu s názvem Sprint měřící 3 629 metrů, a která z klasické trati ukrajuje sjezd do vlásenky Dunlop a následné stoupání Schumacherovými esíčky.

Mimochodem, právě syn sedminásobného mistra světa F1 Schumachera, Mick (na snímku), je aktuálně ve formuli 3 jako na koni. Z předchozích třech víkendů si vždy odvezl po jednom vítězství. Schumi Junior slavil ve Spa-Francorchamps, na Silverstonu a v Misanu. Vyšplhal se tak na čtvrtou pozici průběžné klasifikace a na třetího Marcuse Armstronga už přitom ztrácí jen čtyři body. A to Armstrong ještě poměrně nedávno vedl pořadí!

Jenže právě pomíjivá forma se v letošní vyrovnané sezoně ukazuje jako klíčová. Číňan Guan Yu, Sacha Fenestraz, Dan Ticktum, Enaam Ahmed, Armstrong a Ralf Aron již každý nějakou dobu vévodili tabulce jezdců, ale nastolené tempo neudrželi, nebo naopak, do ještě lepší formy se dostali jiní. Abychom byli přesní, Ticktum šampionát v současné době vede, ale dotahuje se na něj druhý Jüri Vips se dvěma triumfy z posledních čtyř závodů. A nahoru se tlačí i Schumacher. Čeká nás na Nürburgringu další zápletka? Počasí může být o víkendu stejně proměnlivé, jako změny v pořadí.

Na O2 TV Sport odstartuje přímý přenos úvodního závodu osmého podniku letošní sezony v sobotu v 10:15, v neděli jsou na programu dvě jízdy a to od 10:15 a 15:45 hodin!

Foto: fiaf3europe.com

Richard Tesař Autor článku
Richard Tesař
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru