DTM na Nürburgringu: Odtrhne se Di Resta zbytku pole?

Před dvěma týdny nedaleko italského letoviska Rimini mohli diváci sledovat historicky první závody pod umělým osvětlením, které okořenilo proměnlivé počasí a senzační páté místo Alexe Zanardiho. S radostí bude na víkend v Misanu vzpomínat především Paul di Resta. Jezdec Mercedesu získal díky pole-position, vítězství a šestému místu 28 bodů, čímž se posunul na čelo průběžného pořadí před Garyho Paffetta, který na své konto naopak nepřidal ani bod.

Do konce sezony zbývají poslední tři podniky a bitva o titul proto vrcholí. Di Resta má šanci svůj devíti bodový náskok rozšířit a získat ještě větší matematickou i psychologickou výhodu do samotného závěru. Podaří se mu to?

Na druhou stranu, je to právě Paul Di Resta, jenž na Nürburgringu oproti nejbližším rivalům ještě nevyhrál. Druhému Garymu Paffettovi se to podařilo v sezoně 2004, ale jak je patrné, jedná se o poměrně vousatý triumf. Třetí muž průběžné klasifikace, Edoardo Mortara, zvítězil pod hradem Nürburg v roce 2016. Pátý Lucas Auer tam získal nejcennější vavříny zase loni.

Nürburgring se letos pojede také v duchu několika výročí. BMW oslaví v sobotu 100. závod od návratu do DTM v sezoně 2012. S Mnichovskou automobilkou je pak neodmyslitelně spjatý Augusto Farfus, který o víkendu rovněž nastoupí do 100. závodu. Podobně je na tom také Bruno Spengler, který sice v šampionátu debutoval o poznání dříve u Mercedesu, nicméně za volantem BMW se připravuje také na 100. jízdu.

Na O2 TV Sport sledujte přímé přenosy z obou závodů v sobotu i v neděli od 13:15 hodin!

Foto: dtm.com

Richard Tesař Autor článku
Richard Tesař
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru