Chci s Juventusem vyhrát Ligu mistrů, hlásí Ronaldo. Dovede „Starou dámu“ na vrchol?

Poslední triumf turínského velkoklubuLize mistrů už zavála docela silná vrstva prachu. Musíme se vrátit do roku 1996, ve finále se tehdy radoval na úkor Ajaxu po lépe zvládnutém penaltovém rozstřelu. V následujících 22 letech se ovšem Juventus o třetí titul v klubové historii pokoušel marně. I proto v létě ulovil hvězdu toho nejtěžšího kalibru. Na trůn pro krále evropského fotbalu má „Starou dámu“ vrátit sám Cristiano Ronaldo.

Hvězdný Portugalec ostatně ani jiný cíl nemá. „Chci s Juventusem vyhrát Ligu mistrů,“ nechal se slyšet na startu sezony. „Půjdeme krok po kroku a uvidíme, jestli to bude tuto sezonu, v té další nebo až za tři roky. Budeme ale chtít samozřejmě dojít co nejdále,“ dodal.

Jen těžko si na to mohlo vedení Juventusu vybrat povolanější osobu. Třiatřicetiletý Ronaldo zvedl pohár pro vítěze Ligy mistrů nad hlavu už pětkrát, jednou se radoval ještě coby hráč Manchesteru United, zbylé tituly vybojoval s Realem. A ještě něco. Hádejte, kdo je se 120 góly historicky nejlepším střelcem soutěže? Ano, tušíte správně.

Už jste viděli? PŘEHLEDNĚ: Složení základních skupin Ligy mistrů a nejdůležitější termíny

CR7 čeká velký návrat

Motivace a touha Ronaldovi stejně jako celému Juventusu rozhodně nechybí, bude to ale stačit? Cesta za vysněným titulem bude dlouhá a hlavně extrémně náročná. Úkol číslo jedna zní jasně – postoupit ze skupiny. Už v ní to bude mít turínský celek těžké.

O první příčku by se měl poprat s Manchesterem United, tedy klubem, kde Ronaldo vyrostl v hvězdu světového formátu. Jeho návrat na Old Trafford, to bude něco. Počítat se ovšem musí také s Valencií, která je připravena oba hlavní aspiranty postup pořádně potrápit. Snad jen švýcarský mistr Young Boys Bern by neměl být pro Ronalda a spol. těžkou překážkou.

Boje ve skupinách začínají už v úterý 18. září, Juventus půjde do akce o den později, kdy si o první body zahraje na půdě Valencie. A vy můžete být u toho! Jen na O2 TV Sport a O2 TV Fotbal uvidíte všechny zápasy z letošního ročníku Ligy mistrů. V každém hracím kole tak můžete vidět v akci nejen Cristiana Ronalda v novém působišti, ale i další hvězdy a nejlepší evropské kluby.

Tip: Pořiďte si balíček sportovních programů O2 TV Sport Pack na 30 dní a sledujte všechny zápasy Ligy mistrů i české fotbalové ligy!

Foto: Profimedia

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru