Čtvrtfinále a dost. Proč Plíšková nenašla podruhé recept na hvězdnou Serenu?

Před bojem o místenku v semifinále čišelo z české tenistky sebevědomí. Před dvěma lety se jí totiž na závěrečném grandslamu sezony podařilo hvězdnou Američanku porazit. I tentokrát mířila na kurt s odhodláním uspět. Věděla, že se třiadvacetinásobné grandslamové šampionky hlavně nesmí bát.

Také čtěte: 7 zajímavostí o US Open aneb co (možná) nevíte o závěrečném grandslamu sezony

A tato strategie v úvodu čtvrtfinálové bitvy osmé hráčce světového žebříčku vycházela. Vedla 3:1 a měla k dispozici hned tři brejkboly na 4:1. Neproměnila ale ani jeden a zápas se začal lámat. Od stavu 4:2 prohrála osm her v řadě. Do hry se mohla Plíšková vrátit za stavu 2:4 ve druhém setu, při podání soupeřky si vypracovala vedení 40:0, jenže ve zlomovém momentu ukázala Williams, v čem je její síla. Výborným servisem ztrátě zabránila a v deváté hře utkání po hodině a 25 minutách utkání ukončila jak jinak než esem.

„Jsem samozřejmě zklamaná, protože jsem mohla zahrát o hodně líp. Na druhou stranu čtvrtfinále grandslamu je vždy dobrý výsledek. Neprohrála jsem se špatnou hráčkou, Serena je pořád jednou z nejlepších,“ nechala slyšet poražená Plíšková. Ta se podle svých slov ve večerním duelu na hlavním dvorci „hledala“. „Nevím proč, ale cítila jsem se tam blbě,“ dodala s tím, že nenašla potřebný rytmus.

Finalistka US Open z roku 2016, jež se musela během turnaje vypořádat s tragickou událostí v rodině, chce na vyřazení co nejrychleji zapomenout. Stojí před ní další velké sportovní výzvy – nade všemi ční šance zúčastnit se koncem října potřetí za sebou Turnaje mistryň pro osm nejlepších tenistek světa.

Závěr US Open už bez české účasti, ale s jinými hvězdnými jmény v ženské i mužské části turnaje můžete každý hrací den sledovat na stanicích Eurosport 1 a Eurosport 2, které nechybí v programové nabídce O2 TV.

Foto: Profimedia

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru