Hlavní tahák grandslamového US Open: Noční bitvy v největší tenisové aréně na světě!

Hlavním kurtem US Open byl dlouhá léta dvorec pojmenovaný pod legendárním jazzmanovi Louisi Armstrongovi. V roce 1997 byl ovšem dokočen a slavnostně otevřen stadion nesoucí jméno afroamerického hráče, který vyhrál premiérový otevřený ročník v roce 1968, kdy se mohli turnaje zúčastnit profesionálové. Náklady na výstavbu Arthur Ashe Stadium se vyšplhaly na 254 milionů dolarů, ale výsledek stál za to.

Nový centrkurt slavného newyorského turnaje s kapacitou pro více než 23 tisíc diváků nemá ve světě konkurenci. Větší tenisovou arénu nikde jinde nenajdete. Před dvěma roky se navíc dočkala zatahovací střechy, což ještě pochopitelně zvýšilo její už tak velkou prestiž prestiž.

Každý z tenistů a tenistek, kteří měli možnost si na tomto stadionu zahrát v rámci večerního programu za umělého osvětlení, mluví o velkém zážitku. Neopakovatelnou atmosféru na obřím stadionu zažilo na vlastní kůži také několik českých hráček.

Vůbec nejsilnější vzpomínky má v tomto směru Karolína Plíšková. Tas si na centr kurtu zahrála v roce 2016 finále, pod nočním nebem posetým hvězdami v poslední bitvě na turnaji podlehla Němce Angelique Kerber. Letos si osmá hráčka světa zahraje večer na dvorci Arthura Ashe poprvé ve čtvrtfinále. O postup mezi čtyři nejlepší se tam utká s domácí hvězdou Serenou Williams! Vyvrcholení US Open, posledního grandslamu roku, sledujte v O2 TV na stanicích Eurosport 1 a Eurosport 2.

Tip pro sportovní fanoušky: Pořiďte si O2 TV Sport Pack a sledujte Ligu mistrů, českou fotbalovou ligu, hokejovou extraligu nebo prestižní tenisové turnaje!P

Foto: Profimedia

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru