Tři extraligové otázky: HC Dynamo Pardubice

Kdo se chopí brankoviště?

V Pardubicích se rýsuje podle všeho vyrovnaná brankářská dvojice. Zkušenější je Ondřej Kacetl, ale ten nikdy nevystoupal do pozice gólmanské extraligové hvězdy. O slovo se hlásí rodilý „pardubák“ Milan Klouček. Minulý ročník se oťukával, v blížícím se období by měl dostat daleko větší prostor a být součástí zmiňované generační výměny.

Je čas najít nástupce v útoku!

Pohled na kanadské bodování uplynulé sezony je tuze zajímavý. Nejproduktivnějším hráčem se stal obránce Marek Trončinský. A za ním dvě s úctou veteránská jména. Tomáš Rolinek a Petr Sýkora. Tihle hráči dotáhli Pardubice z krize až do play off. Nyní je potřeba, aby se k Sachovi Treillemu přidali další. I proto dorazil Slovák Miloš Bubela.

Přejdou Pardubice přes čtvrtfinále?

Na jaře 2012 se v Pardubicích slavil titul. Od té doby tým nepřešel čtvrtfinále a spíše se strachoval, než aby rozdával hokejovou radost. Také nyní je cílem postup do play off. Nicméně je několik týmů, které mají nabitější soupisku a vyrovnanější kádr. Pardubice se do semifinále opět nepodívají!

Tři osobnosti

Tomáš Rolinek

Už to vypadalo, že to nejlepší má srdcař za sebou. Jenže je otázkou, kde by Pardubice byly, nebýt svého kapitána. Rolinek zopakoval dvě sezony, ve kterých nastřádal velmi hodnotných 35 bodů a skvěle klub táhl v těžkých dobách.

Marek Trončinský

Ofenzivní bek byl nejproduktivnějším hráčem celého týmu. To hovoří za všechno. Klíčový obránce má od Miloše Holaně volnost směrem dopředu. Vždyť i on byl podobným typem hráče.

Vojtěch Budík

Po třech letech se vrátil do Pardubic a čeká na první extraligové starty. V přípravě dostává hodně prostoru a měl by se hned i přes mladý věk zařadit mezi pilíře. Mládežnický reprezentant bude symbolem nové generace.

Sledujte Tipsport extraligu od 14. září na O2 TV Sport!

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru