Pět věcí, které musíte vědět před startem letošního ročníku Ligy mistrů

Nejdůležitější termíny

Prvním důležitým datem, který by si měli fanoušci zaškrtnout ve svém kalendáři, je 30. srpen. Předposlední prázdninový den proběhne v Monaku očekávaný los skupinové fáze. Slavnostní událost budou s napětím sledovat nejen v Plzni. I přesto, že ještě neznáme úplné složení košů, je jasné, že úřadující český mistr se může těšit na trojici kvalitních a atraktivních soupeřů.

Boje v základních skupinách odstartují 18. a 19. září a skončí 11. a 12. prosince. Vyřazovací část začne v únoru příštího roku a jméno nového šampiona prestižní soutěže budeme znát 1. června, kdy je na programu finále. Jeho hostitelem bude nový stadion Atlétika Madrid Estadio Metropolitano s kapacitou pro bezmála 68 tisíc diváků.

30. srpna los základních skupin
18. a 19. září 1. hrací kolo
2. a 3. října 2. hrací kolo
23. a 24. října 3. hrací kolo
6. a 7. listopadu 4. hrací kolo
27. a 28. listopadu 5. hrací kolo
11. a 12. prosince 6. hrací kolo

Hrací časy

Jedna z novinek letošního ročníku Ligy mistrů se týká hracích časů. Dosud platilo, že zápasy začínaly ve 20:45, to se ovšem nyní změní. Výkopy byly posunuty o patnáct minut na 21. hodinu, navíc dva úterní a dva středeční duely v základních skupinách odstartují už v 18:55. Co se týče duelů ve vyřazovací fázi, všechny budou shodně začínat ve 21:00.

Čtvrté střídání

Už na letošním mistrovství světa v Ruku měli trenéři v případě prodloužení možnost využít i čtvrté střídání. Jelikož se tato novinka osvědčila, zástupci UEFA se ji rozhodli zařadit i do svých soutěží v čele s Ligou mistrů. Pokud tedy zápas ve vyřazovací části dospěje do prodloužení, trenéři mohou sáhnout kromě obvyklých tří střídání ještě k jedné změně.

Nový míč

Stejně jako v předchozích letech i letos přispěchali vývojáři Adidasunovým míčem, s nímž se budou hrát výhradně zápasy Ligy mistrů. Světlo světa spatřil už i míč pro finálový duel v Madridu. Právě místo, kde se bude o titul hrát, se stalo hlavním motivem.

Všechny zápasy živě

A to nejlepší na konec. Jelikož digitální televize O2 TV získala exkluzivní práva na vysílání Ligy mistrů, na stanicích O2 TV Sport a O2 TV Fotbal uvidíte od letošního ročníku všechny zápasy. To se týká nejen skupinové fáze, ale i vyřazovací části včetně finále. Každý hrací den si tak budete moct vybrat, který duel budete chtít sledovat v přímém přenosu. Stačí si vybrat.

Tip: Nejlevnější vstupenka na Ligu mistrů? Pořiďte si balíček sportovních stanic O2 TV Sport Pack

Foto: O2 TV Sport

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru