Tři extraligové otázky: HC Sparta Praha

Vyhraje Sparta zase zápas play off?

Zní to neuvěřitelně. Ale Sparta ve vyřazovací části čeká na vítězný zápas od třetího finále proti Liberci v roce 2016. Od té doby deset porážek v řadě. Sparta by neměla honit rekordy v základní části, ale procitnout v bitvách o všechno. Byly doby, kdy se jezdilo ještě do Sportovní haly s obavami. Český kolos ztratil punc týmu pro play off a od posledního titulu hrál jen jedno finále. Teď je čas na změnu.

Bude Uwe Krupp spasitelem?

Josef Jandač dostal mnohokrát kádr na titul, v základní části mnohdy zářil, ale na vrchol to nedotáhl. Stejně jako Jiří Kalous a bídu nezachránil ani František Výborný. Sparta zvolila revoluční volbu. Přichází charismatický Němec Uwe Krupp ověnčený špičkovou kariérou hráče i trenéra. Příprava i atmosféra v kabině dávají tušit, že na Spartu čeká zajímavá sezona. Krupp bude osobností nejen týmu, ale celé Tipsport extraligy.

Bude Sparta doma gólovější?

Pouze čtyřikrát Sparta v O2 areně dokázala dát v minulém ročníku více než tři branky. A dvakrát z toho proti Jihlavě. Zápasy byly upracované a tým se nadřel na každý gól. To se musí změnit. Plodné přípravné zápasy napovídají, že třeba Petr Kumstát by mohl znovu najít ztracený střelecký lesk. A k němu by pasovala řada dalších očekávaných jmen: Pech, Vrána, Forman, Buchtele, Přibyl…

Tři osobnosti

Petr Vrána

Šikula s vyspělým hokejovým myšlením chce také zapomenout na minulou sezonu. Při první sparťanské řádil a získal si srdce fanoušků. Pak se ale trápil, nebylo to ono a výsledkem byla bídná produktivita a jen 7 branek. Vrána je ale špičkový hokejista a měl by být tahounem.

Lukáš Pech

Načíná v rudém dresu šestou sezonu. On je momentálně jedním z nositelů sparťanské tradice. V poslední karlovarské sezoně vsítil 22 gólů. Na tohle číslo se ve Spartě v základní části však zatím nedostal. I tak ale patří dlouhodobě k tahounům a rád by zažil ještě jeden extraligový vavřín.

Miroslav Forman

Mnoho klasických rudých bojovníků typu Žemličky nebo Jelínka současný kádr nenabízí. Forman není excelentním střelcem, i tak prožil naposledy nejlepší gólovou smršť, když cílil třináctkrát. Je symbolem válečníka a oblíbencem publika. Může to být sezona, která jej vyšvihne mezi nejlepší hráče celé soutěže.

 

 

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru