Německou rallye ovládl Estonec Tänak. Jak zahýbal s celkovým pořadím seriálu WRC?

ADAC Rallye Deutschland se obecně charakterizuje jako kombinace tří soutěží v jedné, o zajímavé a napínavé momenty tak rozhodně nebyla nouze. Páteční program zahrnoval celkem šest rychlostních zkoušek ve vinicích kolem řeky Mosely, hned pět z nich ovládl Tänak se svojí toyotou a po první etapě měl na čele náskok více než 12 vteřin.

V sobotu se nejlepší světoví jezdci museli poprat s největší výzvou, tou byly tratě ve vojenské výcvikové oblasti Baumholder. Rozbité betonové cesty jsou totiž lemovány protitankovými zábranami. Tänakovi ovšem větší potíže nezpůsobily, ve velké pohodě jedoucí Estonec před závěrečnou etapou ještě navýšil svůj náskok na 43,7 sekundy. Z druhého až na sedmou pozici se kvůli defektu propadl úřadující mistr světa Sébastien Ogier.

Závěrečný soutěžní den se nesl ve znamení tří rychlostních zkoušek. O útok na první místo se pokusil Belgičan Thierry Neuvill, ovšem marně. Třicetiletý Tänak první místo uhájil a připsal si třetí triumf v letošním ročníku mistrovství světa WRC.

A jak se Německá rallye podepsala na průběžném pořadí? V čele dál zůstává Neuville, jenž ještě navýšil náskok před druhým Ogierem na 23 bodů. Třetího Tänaka dělí po druhém triumfu za sebou od první příčky 36 bodů. Do konce šampionátu zbývají ještě čtyři závody, o šancích pilotů na titul může hodně napovědět už nejbližší Turecká rallye, kterou budete moct od 13. do 16. září sedovat na O2 TV Sport!

Průběžné pořadí seriálu WRC po 9. závodě:
1. Neuville (Belgie/Hyundai i20) – 172 bodů
2. Ogier (Francie/Ford Fiesta) – 149
3. Tänak (Estonsko/Toyota Yaris) –  136
4. Lappi (Finsko/Toyota Yaris) – 88
5. Mikkelsen (Norsko/Hyundai i20) 65
…16. Kopecký (ČR/Škoda Fabia) – 11.

Foto: Profimedia

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru