Formule 3 načne na O2 TV Sport druhou polovinu sezony

Evropský šampionát FIA Formule 3 je letos vyrovnaný, jak tomu již dlouho nebylo. Po první polovině sezony a celkových patnácti odjetých závodech má lídr průběžného pořadí Novozélanďan Marcus Armstrong ze stáje Prema Powerteam náskok jediného bodu na Brita Daniela Ticktuma z Motoparku.

Oba mladíci mají nejen nejlépe nakročeno k zisku titulu, ale rýsuje se před nimi taktéž slibná budoucnost, protože patří do výukových programů týmů Formule 1. Armstrong je členem Ferrari Driver Academy, zatímco Ticktum je v akademii Red Bull Racingu. A své schopnosti budou moci předvést právě v místě, kde má většina stájí královny motorsportu svá sídla. A podobně to platí rovněž u formule 3.

Carlin, Hitech Bullfrog GP a Fortec Motorsport jsou ekipami, které budou chtít uspět v domácím prostředí. Mezi jezdci povezou britskou vlajku na svých vozech kromě Ticktuma také někdejší vedoucí muž průběžného pořadí Enaam Ahmed a Ben Hingeley.

Silverstone měří 5 901 metrů a řadí se mezi rychlé okruhy, kde je potřeba dobrá aerodynamika vozu. Právě zde využijí piloti maximálního potenciálu nové generace monopostů Dallara F317, které lépe drží v zatáčkách. Třešničkou na dortu je na Silverstonu pasáž zatáček Maggotts a Becketts, jíž mladí dravci prolétnou rychlostí přes 230 km/h.

Startovním pořadím řádně zamíchal předchozí podnik ve Spa-Francorchamps, další okruh v současném kalendáři F1. Na druhé pozici v šampionátu figuroval o jeden bod za Armstrongem Číňan Guanyu Zhou, jenže toho potkal nejprve defekt pneumatiky a posléze smolný kontakt s týmovým kolegou. Také poslední jízdu dokončil Guanyu mimo bodované pozice a klesl na čtvrté místo. Opačným směrem vystoupal Dan Ticktum.

Hned dva piloti se v Belgii dočkali překvapivých vítězství. Ind Jehan Daruvala triumfoval poprvé v sezoně v úvodním závodě a v tom posledním se zase premiérového triumfu v F3 dočkal syn sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera, devatenáctiletý Mick Schumacher. Legendární německé jméno se tedy znovu objevilo na špici výsledkových listin. Naváže mladý Mick na svůj předchozí úspěch? To se dozvíme již o tomto víkendu na obrazovkách O2 TV Sport!

  • FIA Formula 3 European Championship – Silverstone:

Sobota 18. srpna:
11:20 – přímý přenos 1. jízdy
14:05 – přímý přenos 2. jízdy

Neděle 19. srpna:
11:00 – přímý přenos 3. jízdy

Foto: fiaf3europe.com

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Richard Tesař Autor článku
Richard Tesař
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru