Startuje Rogers Cup. Tři důvody, proč hvězdami nabitý turnaj v Montrealu sledovat

Nejlepší světové tenistky na jednom místě

Rogers Cup rozhodně není nějakým tuctovým turnajem. Jelikož patří do skupiny podniků označených nálepkou Premier, hraje se zde kromě důležitých bodů do žebříčku WTA také o lákavé odměny. Celková dotace převyšující 2,8 milionu dolarů činí z turnaje mimořádně prestižní a lákavou záležitost.

Není tedy divu, že směr Montreal nabírají každoročně všechny hráčky, které najdeme na předních příčkách světového žebříčku. Letošek nebude výjimkou. V akci uvidíte kompletní elitní desítku, včetně světové jedničky Rumunky Simony Halep, wimbledonské šampiony Němky Angelique Kerber či loňské vítězky Eliny Svitolina z Ukrajiny. Může snad existovat větší tahák?

Všechny české hvězdy v akci

Že se na Rogers Cupu představí všechny tenistky z první desítky žebříčku WTA znamená, že se můžeme těšit i na výkony Petry Kvitové a Karolíny Plíškové. Světová osmička, respektive devítka budou nepochybně největšími českými želízky v ohni, rozhodně ale nejde o naše jediné zástupkyně na turnaji.

V osudí při losování úvodního kola nechyběla ani Barbora Strýcová, Lucie Šafářová, Barbora Krejčíková a také Kateřina Siniaková, vítězka letošního ročníku Wimbledonu ve čtyřhře. To už je slušná česká stopa.

Druhý triumf pro Kvitovou?

Z českých tenistek má na Montreal nejlepší vzpomínky Petra Kvitová. Někdejší světová dvojka a dvojnásobná wimbledonská šampionka totiž v roce 2012 turnaj vyhrát. Nechybělo moc a ve finále se utkala s kamarádkou Lucií Šafářovou, která ovšem v semifinále vystavila stopku Číňanka Li Na. Kvitová ji ovšem v boji o titul dokonale pomstila, když Číňanku porazila 7:5, 2:6, 6:3. „Jsem ráda, že jsem se konečně dočkala titulu v Severní Americe,“ jásala s trofejí v rukou.

Od té doby se toho událo v kariéře osmadvacetileté hráčky víc než dost. Že je ale definitivně zpátky svědčí zisk pěti titulů na okruhu WTA v letošním roce i již zmiňované 8. místo ve světovém žebříčku. Tak proč by současná česká jednička nemohla na Rogers Cupu uspět znovu?

Hvězně obazený turnaj v Montrealu sledujte od pondělí 6. srpna ŽIVĚ na O2 TV Sport a O2 TV Tenis! 

Foto: Rogers Cup, Profimedia

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejrychlejší a nejslavnější. Sledujte Finskou rallye na O2 TV Sport!
Nahoru