Předligová anketa: Komu věří fotbaloví odborníci z O2 TV Sport?

1, Kdo se bude radovat z titulu?

2, Které týmy (Slavia, Olomouc, Sparta) zvládnou postoupit z předkol do hlavní fáze evropských pohárů?

3, Kdo je pro vás černým koněm soutěže?

4, Kdo se stane nejlepším střelcem sezony?

5, Který tým skončí v lize poslední a sestoupí o soutěž níž?

——————————————————————————————————————————————————————————–

Jan Homolka (komentátor)

1, Letos to bude asi vyrovnanější než po loňském podzimu. Ale tipuju Slavii.

2, Nechci být skeptický, ale každý postup bude úspěch. Sparta má problémy sama se sebou a v předkolech má dlouhodobé nedostatky, Olomouc bude oslabena a Slavia do Ligy mistrů to bude mít hodně náročné. Když se dostanou dva celky do EL, bude to asi maximum.

3, Sympatický tým staví Jablonec, ale ten hrál nahoře už loni. Nemyslím si, že by došlo k tomu, že mezi elitní trojkou či čtyřkou bude nějaký nečekaný průvan.

4, Zkusím překvapení. Davis Ikaunieks.

5, Starosti bude mít Slovácko, oslabilo vzadu. Nováčci také nebudou mít jednoduchou pozici. Jeden z trojice Příbram, Opava, Slovácko.

Vlastimil Kaiser (komentátor)

Vlastimil Kaiser

1, Tentokrát až asi Sparta…

2, Spartu jsem jmenoval na prvním řádku, nyní je tedy na řadě Slavia.

3, S výjimkou éry Tomáše Pospíchala nikdy nebyla favoritem, ale černým koněm mockrát. Pro mě i  teď – Bohemka…!

4, Pokud zůstane, tak Michael Krmenčík – má to dobře rozstřílené…

5. Karviná

Václav Pilný (komentátor)

Václav Pilný

1, Myslím, že titul obhájí Viktoria Plzeň. Má konsolidovaný kádr a úspěšného trenéra Pavla Vrbu. Sparta se ještě nedokázala dostatečně vzpamatovat z působení italského kouče Stramaccioniho. Největšího konkurenta Plzně vidím ve Slavii, ale ta nesmí zbytečně ztrácet body, jako tomu bylo v loňské sezóně.

2, Slavii moc šancí na postup do základní skupiny Ligy mistrů nedávám. Přece jen v nemistrovské části kvalifikace na ni čekají nevyzpytatelní soupeři. Takže to vidím spíš na Evropskou ligu. Sparta chtěla do Evropské ligy i loni, ale neuspěla. Pokud se poučila z předchozích chyb, tak by postoupit mohla. Hráči Olomouce mají s evropskými poháry minimální zkušenost a sítem předkol neprojdou.

3, Černým koněm soutěže by letos mohl být ostravský Baník. Podařilo se mu získat zajímavé posily a mohl by se vrátit do lepší poloviny tabulky, kam svojí historií rozhodně patří.

4, Velkou šanci obhájit korunu pro krále střelců bude mít Michael Krmenčík z Viktorie Plzeň. Tedy pokud v zimě neodejde do zahraničí. V popředí tabulky střelců by se i letos měl držet Milan Škoda ze Slavie.

5, Sestup nepřeji žádnému týmu, ale je to sport a někdo bude muset do druhé ligy zahučet. Mým hlavním adeptem je Příbram.

Tomáš Radotínský (komentátor)

Tomáš radotínský

1, Rozhodovat se bude mezi obhájcem z Plzně a Slavií. Víc věřím »sešívaným«. Vhodně doplnili kádr a budou sehranější než na jaře.

2, Pražská »S« by to měla dokázat. I když si dobře pamatuji, jak loni pochodila Sparta. Letos to snad bude o něco lepší. Olomouc se vrací do pohárů po dlouhé pauze. Má hodně mladý tým a potřebuje ještě nasbírat zkušenosti.

3, Překvapit by mohl ostravský Baník, který poskládal silný a zkušený kádr, má skvělé fanoušky a chytrého trenéra. Když ještě přivede ještě jednu dvě schopné posily, mohl by čeřit vodu.

4, Vidím to na jednoho z dvojice Stanislav Tecl – Matěj Pulkrab.

4, Nejvíce je ohrožená Opava a Dukla. Jeden z nich dostane Černého Petra.

David Sobišek (reportér)

David Sobišek

1, Mistrovský titul podle mě získá Slavia a přál bych si, aby byla liga vyrovnaná až do posledního 35.kola.

2, Pochopitelně bych chtěl co nejvíc českých klubů v evropských pohárech, ale bude to boj. Slavia to bude mít s Ligou mistrů těžké, třeba přejde přes 3. předkolo, ovšem v playoff budou těžké váhy a to už slávisté nezvládnou. Sešívaní tak skončí v základní skupině Evropské ligy. Pro Sigmu budou poháry velké sousto, a to i proto, že bude nenasazená. Sparta má cestu do Evropské ligy nejsložitější a nejdelší, ale věřím jí.

3, Pokud Jablonec naváže na vynikající jaro, tak právě Severočeši. Petr Rada dobře doplnil kádr o Hovorku, Břečku, Kratochvíla nebo Ikauniekse a ze základu mu odešli jen Pernica se Zeleným.

4, Michael Krmenčík, protože na něj bude Plzeň sázet i v této sezóně. Nejlepším střelcem se nestane jedině, když přestoupí do zahraničí.

5, Rozhodovat se bude mezi Příbramí, Karvinou a Slováckem. Nakonec spadne Slovácko. Brankář Heča bude citelně chybět.

Radek Šilhan (moderátor)

1, Šířka kádru mluví pro pražskou Slavii, ale velké zkušenosti a schopnost připravit se na důležité zápasy favorizují Plzeň. Sparta? Nevěřím, že tým postavený na sice nadprůměrných, ale rumunských hráčích, bude úspěšný.

2, Doufám, že všechny! Ale vážně, Olomouc bude mít cestu hodně těžkou, nebude nasazovaná. Slavia velmi těžko do LM, ale bude jí hodně slušet základní skupina EL. Sparta by měla přes předkola Evropskou ligu uhrát.

3, Jablonec. Jakmile je velký šéf Pelta blízko klubu, tým prostě funguje. Udržel Masopusta, pomohl si Ikaunieksem a pokud dokáže tým nahradit Pernicu, kdo ví…..

4, Milan Škoda

5, Nepřeji to nikomu, ale mám obavy, že starosti čekají Teplice i oba nováčky Příbram a Opavu.

Milan Štěrba (komentátor)

Milan Štěrba

1, SK Slavia Praha

2, SK Slavia Praha. Už má totiž jistou Evropskou ligu.

3, Bohemians Praha 1905

4, Michael Krmenčík

5, Příbram

Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru