Na jaře myjeme okna, gruntujeme byty – vyčistěte si i telefon

Také máte za sebou jarní úklid domácnosti? Nezapomněli jste na něco? Nebylo by na místě si „vyčistit“ i mobilní telefon? Určitě v něm totiž máte spousty nepotřebných aplikací a desítky fotografií a videí, na které už se v životě nepovíváte. Co se toho všeho jednou provždy zbavit?

To, že vám uvolněné místo a případná aktualizace operačního systému telefon výrazně zrychlí, je sice klišé, ale ruku na srdce, kdo z vás se k „očistě“ svého smartphonu skutečně „dokope“? Přitom je to tak snadné, stačí jen podržet ikonu s danou aplikací a klepnout na tlačítko „odinstalovat“. Buďte nemilosrdní a pusťte se do toho. Pomohou vám k tomu třeba dvě níže uvedené otázky.

Kolikrát za rok tu kterou aplikaci použiji?

Opravdu potřebuji mít v mobilu několik skoro stejných appek na úpravu fotografií?

Chápeme, že to pro vás může být „těžké“, buďte ale odvážní a tlačítko pro odinstalování stiskněte. Vždyť si danou appku můžete kdykoliv nahrát, pokud jí v budoucnu budete potřebovat.

Pokud už máte nepotřebné aplikace pryč, je na čase váš telefon trochu zrychlit. Kromě již zmiňované aktualizace operačního systému vám v tom pomohou i různé appky. V internetových obchodech jich najdete ke stažení velké množství. Uživatelé operačního systému Android si mohou stáhnout například DU Speed Booster & Cleaner. Zákazníci používající iOS pak mohou sáhnout po aplikaci iMyfone Umate Pro.

A když už jsme u toho „mazání“, co se podívat na fyzický stav vašeho telefonu? Určitě se vyplatí jej vyčistit speciální utěrkou na LCD displeje, kterou najdete třeba v této speciální sadě.

 

 

Zdeněk Brunclík Autor článku
Zdeněk Brunclík
Nějakou tu mobilní aplikaci má v telefonu nainstalovanou každý a mnoho lidí si bez nich neodkáže život představit. Jaké jsou v této oblasti nové trendy, jaké vychytávky vám v mobilu nesmí chybět? Poradí vám O2 Guru Zdeněk „Bruno“ Brunclík, který ve firmě pracuje přes 25 let a aktuálně si libuje v produktech značky Apple. Do mobilu si nejčastěji instaluje aplikace pro fitness a zdravý životní styl, protože posilování je jeho celoživotní vášní. V O2 Guru týmu ho přezdívají Q, podle Quartermastera z Jamese Bonda, protože shání nejrůznější HW vybavení na O2 akce, roadshow a eventy. Zajímá se také o 5G a svět rozšířené a virtuální reality.
Související článek Mobilní aplikace O2 SOS pomáhá zachraňovat životy
Nahoru