Bitevní pole Vlasty KAISERA: Dvorní dodavatelé fotbalové kvality

Chyba databáze WordPressu: [Table 'd176397_o2sport.wp_yasr_log' doesn't exist]
SELECT SUM(vote) as sum_votes, COUNT(vote) as number_of_votes FROM wp_yasr_log WHERE post_id=15760 AND vote > 0 AND vote <= 5

Nejpilnějším dodavatelem fotbalistů na evropský trh je Brazílie. Fotbalové kouzelníky ze země kávy a samby najdeme prostě všude, v jazykově i teplotně spřízněném Portugalsku, stejně jako v chladné a kulturně hodně odlišné Ukrajině.

Ale vezměme si čtyři špičkové evropské ligy, jak se jeví v koeficientu UEFA i v obsazení čtvrtfinále aktuálního ročníku Ligy mistrů. Tedy anglickou Premier League, španělskou La Ligu, německou Bundesligu a italskou Serii A.

Pouze v italské soutěži mají Brazilci mezi všemi zahraničními posilami navrch, aktuálně jich hraje pod Apeninami 30. Ale jenom o pět méně je Argentinců. A ti dominují mezi legionáři ve španělské La Lize, kde jich v současnosti působí 28, zatímco Brazilců „jen“ 21.

V německé Bundeslize to mezi cizinci vyhrávají Francouzi, kterých napočítáme 21. A jak je to v anglické Premier League? Tam dominují Španělé, kterých napočítáme 28.

V každé ze čtyř špičkových evropských lig tedy mezi zahraničními posilami převažují zástupci jiného regionu. Celkově je ale nejvíce Francouzů (78), s malou ztrátou následují Brazilci (75) a Argentinci (73). Čtvrtí nejúspěšnější vývozci jsou ale Španělé, které přitom můžeme za cizince počítat jen ve třech zmiňovaných ligách. V Anglii, Německu a Itálii jich dohromady hraje 47 a dostávají se tak mimo jiné před Nizozemce (40) a Belgičany (34).

Vzhledem k tomu, že angličtí, němečtí a italští fotbalisté momentálně za hranice moc často nechodí a raději hrají doma, vyjde nám, že nejuniverzálnější, nejžádanější a „nejpoučenější“ jsou právě fotbalisté ze Španělska. Nejen že naplňují kádry klubů své domácí špičkové soutěže, ale ještě se stávají vyhledávanými posilami v dalších elitních ligách Starého kontinentu!

A právě reprezentační výběr Španělska se dnes večer v přátelském utkání na madridském stadionu Wanda Metropolitano postaví Argentině. V jejím výběru objevíme hráče hned z deseti ligových soutěží tří kontinentů: argentinské, mexické, španělské, italské, anglické, francouzské, nizozemské, portugalské, ruské a čínské.

Máme se tedy rozhodně na co těšit – zbraně zkříží exportéři té nejvyšší fotbalové kvality!

Utkání Španělsko – Argentina můžete sledovat v přímém přenosu od 21:25 na O2 TV Fotbal.

Foto: gettyimages
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru