Aplikace Tapito vám přehledně naservíruje zprávy, které vás zajímají

Různých čteček a agregátorů zpráv je ve světě celá řada, především v angličtině. Těch českých už je méně a navíc nemusí být moc chytré. Pro čtečku Tapito to ovšem neplatí. Na rozdíl od světových agregátorů zpráv jako jsou Flipboard nebo třeba na technologie zaměřená aplikace Appy Geek totiž Tapito agreguje zprávy z českých zdrojů. Je šita na míru českému publiku a počítá s jeho zájmy.

Díky Tapitu vám neuteče nic důležitého v oborech, které vás zajímají. Po prvním přihlášení (přes Facebook, Google nebo prostě registrací e-mailem) si stačí vybrat obory zájmu – minimálně tři, maximálně vlastně kolik se vám zachce. A to je pro začátek všechno, rovnou se můžete začít probírat aktuálním zpravodajstvím.

Aplikace zprávy synchronizuje pravidelně, abyste byli stále v obraze. Obory zájmu jsou v Tapitu reprezentovány záložkami, mezi kterými lze listovat tahy do stran. Záložky si můžete libovolně přeskládat, první je typicky ta s obecným přehledem ze všeho, co vás zajímá. Pak následují jednotlivé vybrané kategorie. Je to přehledné a funkční.

Jednotlivé zprávy si zle uložit do telefonu pro pozdější čtení i offline, třeba v metru, nebo prostě pro jakoukoli příležitosti, když budete chtít prozkoumat starší článek, aniž byste ho museli složitě vyhledávat. Tapito umí také zprávy servírovat na zamykací obrazovce jako aktivní tapetu, pravidelně uživateli zobrazuje notifikace o nejzajímavějších zprávách. To vše z něj dělá klasickou čtečku obsahu, jen s jednoduchým a velmi přímočarým uživatelským prostředím, které se dobře vyjímá na displeji jakéhokoli smartphonu.

Důležitější je ale možnost nastavovat si samotné zdroje zpráv, Tapito jde v tomto ohledu velmi do hloubky. Přitom tím uživatele neobtěžuje. Stačí vybrat ony obory zájmu a je to. Ale kdo chce, může si nastavit svůj agregátor zpravodajství zcela detailně. Krom českých zpráv může Tapito obsahovat i mezinárodní zdroje, vybrat lze nejen podle oborů zpravodajství, ale také dle regionů v České republice nebo v daných oborech zájmu filtrovat zprávy i dle jednotlivých webů.

Tapito sleduje nejen klasické zpravodajské servery, ale i různé zájmové blogy a menší zdroje, které by mohly jinak zapadnout. Ty uživateli naservíruje, ale pokud mu obsah z nich nesedí, jednoduše je může ze svého přehledu vyřadit. A pokud vám v přehledu nějaký zdroj chybí, můžete si ho do čtečky ručně přidat: podmínkou je, aby zprávy uměl servírovat v RSS formátu.

Česká čtečka Tapito je jednoduchá a přímočará a svým způsobem návyková. Díky detailnímu nastavení dovede uživateli rozšířit obzory, ale zároveň mu umožní odebírat jen ty zprávy, které ho skutečně zajímají. K dispozici je pro smartphony s Androidem a iOS.

Zdeněk Brunclík Autor článku
Zdeněk Brunclík
Nějakou tu mobilní aplikaci má v telefonu nainstalovanou každý a mnoho lidí si bez nich neodkáže život představit. Jaké jsou v této oblasti nové trendy, jaké vychytávky vám v mobilu nesmí chybět? Poradí vám O2 Guru Zdeněk „Bruno“ Brunclík, který ve firmě pracuje přes 25 let a aktuálně si libuje v produktech značky Apple. Do mobilu si nejčastěji instaluje aplikace pro fitness a zdravý životní styl, protože posilování je jeho celoživotní vášní. V O2 Guru týmu ho přezdívají Q, podle Quartermastera z Jamese Bonda, protože shání nejrůznější HW vybavení na O2 akce, roadshow a eventy. Zajímá se také o 5G a svět rozšířené a virtuální reality.
Související článek Mobilní aplikace z vás dokážou vytáhnout tisíce korun. Vlastně za nic
Nahoru