TIKI-TAKA: Mladí mají ve 13 manažera a chtějí všechno zadarmo, rozčílil se Šmicer. Dorostenci u nás nestíhali, potvrdil Ščasný.

Hodně zajímavou debatu o vývoji mladých hráčů rozjeli v pondělí v zábavné talkshow TIKI-TAKA hosté moderátora Petra Svěceného.

Třeba bývalý trenér pražské Sparty Zdeněk Ščasný, kterému fanoušci vyčítali, že málo zapojoval do prvního mužstva mladé talentované hráče z týmu, který suverénně kraloval dorostenecké lize, se rozpovídal o tom, jak vypadali tito fotbalisté na tréninku ve srovnání s hvězdami áčka  Dočkalem, Váchou a spol.

„Do tréninku jsme ty kluky vytahovali pravidelně. Doplňovali jsme kádr, když jsme měli hr, kde jsme potřebovali větší počet hráčů. A tam se ti hráči odhalili. Při vší úctě nestíhali, nestačili. Častokrát se i sami museli cítit blbě, pokud to mužstvo bylo kompletní a byli všichni zdraví,“ prozradil Ščasný.

Petr Svěcený a Zdeněk Ščasný v TIKI-TAKA. Foto: reprovideo

„Do zápasů nastupovali spíš v závěrech zápasů. Když jsem se bavil s Jardou Hřebíkem, kdo z hráčů tohoto enormně úspěšného dorostu by mohl okamžitě nastoupit za áčko. Tak mi odpověděl, že nikdo. Mohou z nich potenciálně vyrůst dobří hráči, až se obouchají na hostováních. Momentálně tam není nikdo, na kom by se okamžitě dalo stavět,“ dodal.

A přidal ještě vzpomínku na své první působení ve Spartě na konci devadesátých let. „Tehdy za mě začínal ve Spartě Tomáš Rosický. Úplně mám husí kůži a vidím to jako dnes. Hráli jsme na předligovém soustředění proti bundeslize a ten Tomáš, to bylo „Bum!“. Byl naprosto nejlepší hráč na hřišti a byl to jeho první zápas. Byla to výjimečná generace, ale dnes tam nikdo takový není.“

Zdeněk Ščasný v TIKI-TAKA. Foto. reprovideo

Přečtěte si také:

Vavruška ve studiu o fanoušcích Sparty: Je to hnus, co se děje. Stramaccioniho práci by nezvládli ani 24 hodin!

Šílené derby Fenerbahce – Besiktas! Dvě penalty, 5 červených karet, fanoušci rozbíjeli televize!

Zmatky v nominaci repre na kvalifikaci! Zapomnělo se na Hušbauera! Pak byl doplněn

Debata se stočila ik  tomu, jestli pro mladíky není demotivující, když vidí, že Sparta nebo Slavie utrácejí obrovské částky za zahraniční posily.

S tím ale nesouhlasí legenda Slavie Vladimír Šmicer.

„Když máš kvalitu, tak se i v 17 nebo 18 letech do áčka prosadíš. A jestli je psychicky slabý, tak může ztratit motivaci. Ale je silný, tak udělá pro úspěch všechno,“ míní Šmicer.

„Mám pocit, že ty mladé hráče pořád omlouváme. Všechno jim servírujeme, od 13 let mají manažery, nechtějí pracovat a nepracují. Všechno chtějí zadarmo,“ vyřkl tvrdý ortel.

[fve] https://www.youtube.com/watch?v=3EdiDAfJbP4[/fve]

Na celý díl se můžete podívat zpětně v O2 TV. Premiéru má TIKI-TAKA každé pondělí ve 20.00.

[blog_program_info id=“17578782″]

Sledujte Ligu mistrů na O2 TV Sport! V úterý je na programu zápas Monako – Porto (20.10), ve středu pak duely Karabach – AS Řím (18.00) a bonbónek Paris-St. Germain – Bayern Mnichov (20.10). Dalších 6 zápasů pak vysílá O2 TV Fotbal.

[blog_program_info id=“17578795″]

[blog_program_info id=“17578808″]

JAK KOUPIT O2 TV SPORT NA DEN?

Foto: reprovideo (fik)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru